PLUS en COOP als één coöperatie verder onder de naam PLUS
Fusie – De supermarktorganisaties PLUS en COOP hebben overeenstemming bereikt over voorgenomen fusie en willen gezamenlijk verder onder de naam PLUS. Dor de voorgenomen fusie ontstaat de op twee na grootste servicesupermarkt van Nederland met circa 550 winkels en een marktaandeel van ruim 10%.
Het samengaan van de twee coöperatieve supermarktorganisaties wacht nog op advies van de ondernemersraden en moet nog worden voorgelegd aan de leden. Ook de mededingingsautoriteit moet nog goedkeuring geven. Naar verwachting wordt de transactie begin 2022 afgerond
Het samengaan van de twee formules betekent dat zich naast Albert Hein en Jumbo de derde grote partij zich nestelt in de Nederlandse markt. De combinatie zorgt voor een goed verspreid, landelijk netwerk van 550 winkels met een gezamenlijke consumentenomzet van circa 5 miljard euro. De gecombineerde organisatie biedt volgens een perstoelichting werk aan ruim 40.000 medewerkers en bedient elke week meer dan 4,5 miljoen klanten.
Combinatievoordeel
De combinatie biedt een uitstekend perspectief voor de lange termijn in de competitieve food retail markt, volgens de gezamenlijke verklaring, zowel voor de coöperatie als haar leden. PLUS en COOP hebben sterk overeenkomende kernwaarden en passen uitstekend bij elkaar. Zij hebben beide een sterke focus op klanttevredenheid, duurzaamheid en maatschappelijke impact. De samenvoeging levert op termijn naar verwachting jaarlijks 50 miljoen euro aan combinatievoordelen op.
Fred Bosch, algemeen directeur COOP: "In deze sterk concurrerende en consoliderende markt biedt schaalvergroting meer slagkracht voor beide ondernemingen. Wij zijn ervan overtuigd dat we onze ambities samen optimaal kunnen realiseren vóór en met onze leden: zelfstandig ondernemers én consumenten.”
Duncan Hoy, algemeen directeur PLUS: “Als coöperaties staan PLUS en COOP dicht bij hun klanten. En we zijn ook dé plek waar ondernemende retailers zich thuis voelen. Door samen op te trekken borgen we dat onze ondernemers ook in de toekomst in hun lokale marktgebied klanten succesvol kunnen bedienen, met nog meer focus op gemak, inspiratie en kwaliteit.”
Nieuwe coöperatie
Het fusiebedrijf krijgt één geïntegreerd servicekantoor in Utrecht. In de nieuwe combinatie wordt de statutaire directie gevormd door Duncan Hoy (algemeen directeur), Fred Bosch (financieel directeur) en Mayte Oosterveld (operationeel directeur). De raad van commissarissen (RvC) van de combinatie zal een evenwichtige samenstelling krijgen met afvaardiging vanuit beide organisaties, waarbij Harry Bruijniks de beoogd voorzitter van de RvC is. De coöperatie kent zowel ondernemersleden als consumentenleden.
Bron: COOP/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
FITTR wil proteïnedrank naar dagelijks gebruik brengen
Sportvoeding - Het Nederlandse drankenmerk FITTR breidt in 2026 zijn distributie binnen retail en out-of-home uit. Na de introductie in 2025 wil het bedrijf met nieuwe verkooppunten en samenwerkingen een breder publiek bereiken dan de traditionele gebruikers van sportvoeding.
Lees berichtAldi en Crosta Mollica grote winnaars bij VriesVers Prijzen
Verkiezing - Aldi is voor het tweede achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot VriesVers Supermarkt Formule van het Jaar. Crosta Mollica kreeg de titel VriesVers Merk van het Jaar. De prijzen werden uitgereikt tijdens het WinnaarsEvent Colden Globes van het VriesVers Platform in de Hilvaria Studio’s in Hilvarenbeek. Ook Jumbo en Itsu behoorden tot de winnaars.
Lees berichtTwintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market
Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.
Lees berichtOok Albert Heijn en Pathé introduceren de smoothiemachine
Dranken - Albert Heijn introduceert een zelfbedieningsmachine waarmee klanten in de winkel smoothies en andere dranken kunnen bereiden. Het concept, dat in Japan op grote schaal wordt gebruikt door 7-Eleven en eerder bij Shel was te zien, is door de Nederlandse ontwikkelaar De SmoothieMachine nu aangepast aan Europese retaileisen.
Lees berichtGrolsch introduceert CAL: pils met 30% minder calorieën
Introductie - Grolsch breidt zijn assortiment uit met Grolsch CAL, een nieuw pils met een volle smaak en 30% minder calorieën dan Grolsch Premium Pils. Met de introductie speelt de brouwer in op de groeiende behoefte van consumenten aan bewustere keuzes, zonder concessies te doen aan smaak.
Lees berichtVerkoop Fairtrade-producten groeit met 11% in 2025
Fairtrade - Nederlandse consumenten kozen in 2025 vaker voor producten met het Fairtrade-keurmerk. De verkoop steeg met 11% tot ruim 247 miljoen producten. Dankzij deze groei ontvingen boerencoöperaties en werknemers in Afrika, Azië en Latijns-Amerika gezamenlijk € 8,9 miljoen aan Fairtrade-premie voor investeringen in onder meer inkomen, onderwijs en verduurzaming.
Lees bericht
_480_320_90_s_c1.jpg)