De Dag van het Ambacht trekt bijna 1.900 vakprofessionals


Tijdens de Dag van het Ambacht werden meerdere vakwedstrijden gehouden

Vakbeurzen - In de Evenementenhal Gorinchem vond op 1 en 2 maart 2026 opnieuw De Dag van het Ambacht plaats. Het tweedaagse vakevenement trok bijna 1.900 professionals uit de bakkerij-, patisserie-, chocolade- en ijsbranche. Wedstrijden, demonstraties en kennissessies vormden de kern van het programma.

Op de Smaak- & Kennispleinen van partners Vipam en Carpigiani konden bezoekers live demonstraties volgen. Zo liet Serena van Breukelen bij Vipam zien hoe een tartelette wordt bereid en welke smaakcombinaties goed werken. Ook waren er inspiratiesessies over onder meer medewerkers, marketing en omzet.

Vakwedstrijden

Tijdens het evenement werden meerdere vakwedstrijden gehouden. De Dutch Pastry Award 2026 werd gewonnen door Femke van der Muuren. Ronald Reuvekamp van Chocolaterie de Swaen kreeg de titel ‘Beste Bonbon van Nederland’. Ook ijsbereiders streden om verschillende prijzen.

Bron: Easyfairs/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Geen finalewedstrijd 2026 van Bocuse d’Or Nederland

Vakwedstrijden - Bocuse d’Or Nederland organiseert in 2026 geen nationale finale. De prestigieuze kookwedstrijd kiest bewust voor een periode van heroriëntatie en professionalisering, waarna in 2027 weer een Nederlandse finale zal plaatsvinden tijdens Gastvrij Rotterdam.

Lees bericht



IJssalons professionaliseren steeds verder

IJssalons - De Nederlandse ijsbranche laat zich steeds nadrukkelijker kenmerken door professionalisering. Ambacht blijft het fundament, maar wordt steeds vaker ondersteund door hoogwaardige grondstoffen, kennisdeling en gerichte scholing.

Lees bericht

Anantara Krasnapolsky zet in op luxe en toegankelijke gastronomie

Hotel - Het Anantara Grand Hotel Krasnapolsky aan de Dam in Amsterdam is al vanaf 1 november actief met een uitgebreid feestdagenprogramma dat afloopt 4 januari 2026. Het iconische hotel zet stevig in op culinaire beleving tijdens de feestmaanden, met vernieuwde concepten die interessant zijn voor horeca- en foodprofessionals.

Lees bericht


Horecava trekt volgens organisatie 67.000 bezoekers

Vakbeurzen – De afgelopen Horecava heeft volgens de organisator meer bezoekers op de been gebracht in de Amsterdamse RAI dan de vorige editie. Dit jaar werd de horecabeurs bezocht door 67.000 mensen, terwijl dit vorig jaar lag op 64.000. Daarmee ligt het bezoekers aantal nog net niet op het niveau van voor corona.

Lees bericht

Inschrijving geopend voor NK De Lekkerste 2025

Vakwedstrijden – Er kan weer ingeschreven worden voor NK De Lekkerste 202. Het jaarlijkse evenement voor de fast casual branche vindt zoals altijd plaats tijdens de Horecava in RAI Amsterdam, van maandag 13 tot en met donderdag 16 januari 2025.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid