FSIN: Duurzaamheid is ‘langetermijn-waardecreatie’


Wobbe van Zoelen van Anne&Max; is een van de geïnterviewden voor de special van het FSIN

Foodservice – Duurzaamheid wordt te vaak gezien als synoniem voor milieumaatregelen, volgens het Foodservice Instituut Nederland (FSIN). Maar dat is het niet. Het instituut geeft daarom de voorkeur om duurzaamheid te definiëren als waardecreatie in het vinden van een evenwicht tussen economische, sociale en ecologische prestaties op de lange termijn.

Ter ere van het twintigjarig bestaan brengt het FSIN woensdag een speciale jubileumpublicatie uitgebracht met als thema duurzaamheid in de foodsector. In de publicatie komen tal van key-players zoals fastfoodketen McDonald’s, glastuinbouwbedrijf Koppert Cress en lunchroomketen Anne&Max uit de foodsector aan het woord over hun ervaringen met duurzaam ondernemen. FSIN-directeur Inga Blokker: “De sector staat voor grote uitdagingen. Nieuwe Europese wetgeving schrijft voor dat bedrijven gaan rapporteren over hun duurzaamheidsbeleid. Een verandering die voor de buitenhuissector ingewikkeld is, omdat daar alles draait om genieten en ontzorging en niet om geweten. Toch weten we dat verduurzaming nodig is, op allerlei vlakken. Daarom hebben we besloten om tijdens ons twintigjarig jubileum niet terug te kijken, maar vooruit”.

Evenwicht

Het FSIN definieert duurzaamheid als het vinden van een evenwicht tussen economische, sociale en ecologische prestaties op de lange termijn, omdat de organisatie vindt dat duurzaamheid nu teveel wordt geassocieerd met milieumaatregelen. Blokker: “Hoewel van groot belang, vormt milieu niet het enige duurzaamheidsaspect waar aandacht voor moet zijn. De enige manier om duurzaam te ondernemen, is door waarde te creëren op alle drie genoemde aspecten: milieu, mens en economie”.

Sleutel

Om de theorie te verbinden met de praktijk, zijn in deze FSIN-publicatie cases geselecteerd met praktijkvoorbeelden van de drie elementen uit de definitie van duurzaam ondernemen. Ondernemers vertellen daarin eerlijk hun verhaal en geven aan waar de pijnpunten zitten of zaten. Wat deze bedrijven gemeen hebben, is dat ze onderweg zijn naar een duurzame toekomst en stappen zetten om daaraan bij te dragen via waardecreatie. Want duurzaam ondernemen is geen tegenstelling (FSIN noemt dat een oxymoron in haar publicatie). De sleutel voor een duurzame toekomst ligt in de handen van ondernemers.

Bron: FSIN/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Horeca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten

Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).

Lees bericht

Join Program in zee met Fish Tales in duurzame tonijn

Samenwerking - Fish Tales en hospitality- en cateringorganisatie Join Program, onderdeel van Vermaat Groep, zijn een landelijke samenwerking gestart. Producten van het duurzame vismerk worden opgenomen in het aanbod van 25 locaties van Join Program. Opvallend is dat hierdoor voor het eerst tonijn op het menu verschijnt.

Lees bericht

Bakerstreet start Food Works voor operationele ondersteuning

Foodservice – Bakerstreet, onderdeel van de Vital Food Group, breidt zijn dienstverlening uit met Food Works. Het nieuwe initiatief zet ervaren Foodservice Specialisten tijdelijk in bij foodserviceorganisaties die extra operationele kennis en capaciteit nodig hebben. Dat kan bijvoorbeeld bij de opening van een locatie, de uitrol van een concept, snelle groei of tijdelijke piekdrukte.

Lees bericht


Zeeuwse Burgers wint Sandwich Showdown Pastridor

Wedstrijd - Zeeuwse Burgers uit Middelburg heeft de Pastridor Sandwich Showdown 2026 gewonnen. De foodserviceondernemer overtuigde de jury met ‘The Spanish Burger’. De winnaar werd dinsdag tijdens Gastvrij Rotterdam in Rotterdam Ahoy bekendgemaakt.

Lees bericht

HOMiES en GROUP7 bundelen kennis voor foodservice

Samenwerking - HOMiES gaat een driejarige strategische samenwerking aan met GROUP7. De twee partijen gaan gezamenlijk kennis ontwikkelen en delen over onder meer data, CRM, e-commerce, marketing automation en commerciële groei in foodservice. GROUP7 wordt daarmee de vierde strategische kennispartner van het netwerk.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid