Horeca Alliantie: ‘Horeca kan open per 26 januari’
Actie - De Horeca Alliantie heeft een heropeningsplan gepresenteerd aan de minister van Economische Zaken, mevrouw Mickey Adriaansens. Daarmee kan een substantieel deel van de horeca vanaf woensdag 26 januari verantwoord en veilig open, zegt de belangenorganisatie.
In een brief aan minister Adriaansens pleit de Horeca Alliantie – een samenwerking van VCHO, ProFri en NHG – voor een spoedige heropening van de horeca, uiteraard met een aantal beperkingen. Volgens de Alliantie is heropening mogelijk, mede omdat het aantal ziekenhuis- en IC-opnames blijft dalen.
De Horeca Alliantie is van mening dat de meeste eet- en drinkgelegenheden nu al op een verantwoorde en veilige manier open kunnen. Vooruitlopend op het ijkmoment van 25 januari 2022, heeft het samenwerkend trio een overzicht gemaakt van de maatregelen die nodig zijn om de veiligheid van zowel gasten als medewerkers te waarborgen en de verspreiding van het coronavirus te minimaliseren. Ook vragen ze om een zogenaamde toegangsstop mogelijk te maken, waarbij de deuren om 20.00 uur worden gesloten, maar de aanwezige gasten nog tot 22.00 uur kunnen verblijven. Dit zorgt voor minder drukte bij de in- en uitstroom van gasten en dus voor minder contactmomenten en een rendabelere exploitatie.
Belangrijkste onderdelen van het openingsplan per 26 januari a.s.:
Openingstijden
• De horeca mag open zijn van 05.00 tot 22.00 uur, waarbij de deuren om 20.00 uur sluiten en geen nieuwe gasten meer toegelaten worden.
• Afhalen en thuisbezorgen zijn ook na sluitingstijd toegestaan.
Maatregelen
• Circa één derde van de capaciteit van het terras en de binnenruimte mag worden gebruikt.
• De tafels dienen op 1,5 meter afstand van elkaar geplaatst te worden.
• Gasten moeten in het bezit zijn van een CTB (3G).
• Gasten worden geplaceerd.
• Zelfbediening is toegestaan, mits gasten een mondkapje dragen en 1,5 meter afstand houden.
• Mondkapje verplicht voor iedereen die niet aan tafel zit.
Bron: Horeca Alliantie/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
ProFri vraagt Haarlem reden weren fastfoodzaken
Actie - Vakvereniging ProFri heeft de gemeente Haarlem om een juridische onderbouwing gevraagd voor het voornemen om nieuwe snackbars en fastfoodzaken te weren uit Hart voor Oostpoort, de nieuwe gebiedsontwikkeling rond station Haarlem Spaarnwoude. De belangenorganisatie voor snackbars vreest dat gemeenten zonder duidelijke criteria ondernemers kunnen uitsluiten.
Lees berichtProFri benoemt Sven Flapper tot nieuwe directeur
Benoeming - De Vereniging Professionele Frituurders (ProFri) heeft Sven Flapper per 2 maart benoemd tot directeur. Met zijn komst wil de vakvereniging een volgende stap zetten in de verdere professionalisering van de organisatie en de versterking van de dienstverlening aan frituurondernemers in Nederland.
Lees berichtProFri kaart SUP-knelpunten aan bij staatssecretaris Aartsen
Actie - De Vereniging Professionele Frituurders (ProFri) heeft vorige week bij staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) opnieuw aandacht gevraagd voor de uitvoeringsproblemen rond de SUP-regelgeving voor wegwerpplastic. Het overleg vond plaats op uitnodiging van ONL voor Ondernemers, waarbij ProFri is aangesloten.
Lees berichtUbel Zuiderveld directeur van vakvereniging ProFri
Benoeming - Ubel Zuiderveld (62) wordt per 15 maart 2025 directeur van de Vereniging Professionele Frituurders (ProFri). Samen met het ProFri-bestuur geeft hij uitvoering aan de speerpunten van de vakvereniging voor de komende jaren.
Lees berichtTer Marsch & Co wint met loaded fries opnieuw NK wedstrijd
Wedstrijd - Andy Hoogvliets van Ter Marsch & Co in Rotterdam heeft het NK Loaded Fries 2025 gewonnen. De jury was zeer onder de indruk van zijn ‘Bali Spice Fries’. Femke Versluijs van Frietboutique Laren pakte het zilver en Joyce Norder van Snacksalon De Schelp in Roelofarendsveen eindigde als derde.
Lees berichtMeerprijs plasticverpakking afgeschaft voor thuisbezorging
Politiek - Staatsecretaris Chris Jansen (Milieu) heeft vorige week vrijdag de Tweede Kamer geïnformeerd over evaluatie van de regels die moeten leiden om het gebruik van wegwerpbekers en -bakjes die plastic bevatten te verminderen. De regels lijken te werken, volgens de staatssecretaris.
Lees bericht