ISM is coronaperiode goed te boven gekomen
Vakbeurzen - De Internationale snack- en zoetwaren beurs ISM, die dit jaar weer in de vertrouwede periode van 28 tot en met 31 januari in Keulen werd gehouden, lijkt de afgelopen coronaperiode goed te hebben doorstaan. Weliswaar was de beurs kleiner dan de edities voor corona, maar deelnemers van de huidige editie waren goed te spreken over het aanbod en de kwaliteit van de vakbezoekers.
Na het eenmalige uitstel van ISM vorig jaar presenteerden deze editie 1.427 exposanten uit 74 landen zich op de gebruikelijke tijd, eind januari, in Keulen. De, volgens de organisatie, 30.000 vakbezoekers uit 140 landen, konden zich vier dagen lang oriënteren op de trends in snack- en zoetwaren. Net als op veel andere foodplatforms waren er dit jaar niet veel innovaties. De meeste toeleveranciers zijn na corona nog allemaal bezig met het op orde krijgen van hun bestaande business. Tijd, geld en menskracht om met echte innovaties te komen is er bij de meeste bedrijven nog niet bij. En dat was ook te zien bij de deelnemers op de ISM.
Maar de ISM gaat niet alleen over nieuwe producten. Het is ook een ontmoetingsplatform voor partijen, om te kijken waaraan behoefte is in de foodmarkt. Zo waren er verschillende fabrikanten aanwezig die met nieuwe producten stonden om te kijken in hoeverre er belangstelling voor was. Vaak waren dit wel verpakkingsvarianten of producten die ook op een andere manier worden aangeboden. Innovaties die kortom meer vanuit marketing worden gecreëerd.
Holland paviljoen
Nederlandse aanbieders stonden of zelfstandig op de beursvloer, of als onderdeel van het Holland paviljoen. Deze keer was dat paviljoen terug te vinden in hal vier bij een aantal andere landeninzendingen. Die bundeling van Hollands aanbod is de deelnemende bedrijven goed bevallen. Ook deze beursdeelnemers waren tevreden over het bezoek aan de beurs. En dat niet alleen vanwege de vele Nederlanders die de ISM bezoeken. Nederlanders behoren traditioneel op de ISM tot de grootste groep bezoekers van de vakbeurs. Tevredenheid hadden zij ook over de bezoekersaantallen uit de Volksrepubliek China, Israël, Japan, Canada en de Verenigde Staten. Bij de vorige editie bleven die landen nog achterweg vanuit toen geldende coronabeperkingen.
Minder suiker
Belangrijkste ontwikkelingen in het aanbod op de ISM waren de producten met toegevoegde proteïne, de biologische producten en de snacks met minder suiker of vet. Want ook bij snacks- en zoetwaren gaat de trend naar meer gezonde producten door. Ook al zijn er ook traditionele aanbieders die vasthouden aan hun oude recepturen en waarden en aangeven dat een ‘guilty pleasure’ op z’n tijd moet kunnen.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Verkoop Fairtrade-producten groeit met 11% in 2025
Fairtrade - Nederlandse consumenten kozen in 2025 vaker voor producten met het Fairtrade-keurmerk. De verkoop steeg met 11% tot ruim 247 miljoen producten. Dankzij deze groei ontvingen boerencoöperaties en werknemers in Afrika, Azië en Latijns-Amerika gezamenlijk € 8,9 miljoen aan Fairtrade-premie voor investeringen in onder meer inkomen, onderwijs en verduurzaming.
Lees berichtEkoplaza brengt impact producten in kaart met ‘Ekoscope’
Supermarkt - Ekoplaza introduceert een nieuwe keuzehulp waarmee consumenten meer inzicht krijgen in de impact van producten op gezondheid, duurzaamheid en sociale omstandigheden. Met de zogenoemde ‘Ekoscope’ is de biologische supermarktketen naar eigen zeggen de eerste supermarkt in Nederland die producten beoordeelt op twaalf verschillende criteria en deze vertaalt naar één totaalscore.
Lees berichtISM Keulen: zoetwaren en ijs zoeken hun plek in foodservice
Vakbeurzen - Wie dit jaar over de beursvloer van ISM loopt, ziet het meteen: zoetwaren en ijs zijn niet langer alleen impulsproducten voor in het schap. Fabrikanten denken steeds nadrukkelijker na over gebruiksmomenten buiten huis. Van grab-and-go tot dessertcomponent, van premium ijs tot functionele snoepconcepten, ISM laat zien hoe de sector inspeelt op veranderend consumentengedrag in foodservice en out-of-home.
Lees berichtHolie’s lanceert drie nieuwe smaken Crunchy Bars
Introductie - Het Nederlandse granenmerk Holie’s dat snackproducten wil aanbieden zonder toegevoegde suiker en zoetstoffen, lanceert nu drie smaken Crunchy Bars. Het gaat om de varianten Protein Chocolate Chip, Low Carb Cinnamon en Protein Peanut Chocolate.
Lees berichtMarloes Groenewegen nieuwe directeur Fairtrade Nederland
Benoeming - Met ingang van 1 januari 2025 wordt Marloes Groenewegen (46) de nieuwe directeur van Fairtrade Nederland. Zij volgt Peter d'Angremond op die sinds 2009 de Nederlandse tak binnen het wereldwijde netwerk heeft geleid.
Lees berichtZoetwarenbeurs ISM 2024 groter en internationaler
Vakbeurzen – 1.350 exposanten uit 70 landen en 35 paviljoens. De aankomende zoetwarenbeurs ISM is daarmee nog grotere en internationaler dan voorheen, zo laat de organisatie weten. Tijdens de snoep- en snackbeurs zijn ook diverse prijzen in de wacht te slepen.
Lees bericht
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)