Joris Bijdendijk gaat koken voor het Smakenrad in Amsterdam


Bram Verleg van Smakenrad (l) en Joris Bijdendijk

Horeca – Na Den Bosch en Groningen komt het Smakenrad ook in Amsterdam. Op het terrein van de Rai gaat Joris Bijdendijk, executive chef van RIJKS® restaurant van het Rijksmuseum, maaltijden serveren in het grootste reuzenrad van Nederland. De 27 verwarmde gondels worden omgebouwd tot privé restaurants, die in het rad tot 50 meter hoogte komen.

Het Smakenrad staat van 13 oktober 2020 tot en met 3 januari 2021 in de voortuin van RAI Amsterdam. Initiatiefnemer Bram Verleg van Smakenrad: “We gaan niet de breedte in, maar de hoogte. Een plek waar gasten kunnen genieten van eten en drinken van de bekendste chef van Amsterdam, op de mooiste plek van de stad. En dat volledig covid-proof, want het rad leent zich uitstekend voor een veilige ontvangst van gasten”.

Overdag wordt het eten en drinken verzorgd door het Smakenrad zelf, maar ’s avonds komt het diner uit handen van Joris Bijdendijk. Zijn menu wisselt iedere drie weken en zal bestaan uit diverse gerechten van Wils en RIJKS, zijn restaurants bij respectievelijk het Olympisch Stadion en het Rijksmuseum. Verder wordt er gezamenlijk nog gewerkt aan enkele exclusieve culinaire avonden, waarvan de inhoud later bekendgemaakt zal worden.

Bezoekers die overdag het Smakenrad willen bezoeken kunnen er terecht voor koffie met patisserie en een uitgebreide lunch of een borrel. In het weekend wordt er ook een ontbijt en high tea verzorgd.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Brandt & Levie en Joris Bijdendijk brengen soep in blik

Introductie - Brandt & Levie en Michelinchef Joris Bijdendijk lanceren drie nieuwe soepen in blik. De producten zijn verkrijgbaar bij ruim 400 Albert Heijn-winkels en via de webshop van Brandt & Levie. De samenwerking moet laten zien dat kant-en-klare soep uit de supermarkt ook restaurantwaardig kan zijn.

Lees bericht



Low Food en SOL gaan samen kennis delen

Samenwerking - Low Food, een stichting die innovatie in de voedselketen stimuleert door chefs, wetenschappers en voedselproducenten samen te brengen, en Stichting Ontwikkelingsfonds Levensmiddelenindustrie (SOL) slaan de handen ineen en gaan meer culinaire innovaties gezamenlijk promoten. Beide partijen vinden dat de kennis van chefs te vaak binnen de keuken van het bedrijf blijft.

Lees bericht

Winnaars van de Gault&Millau Awards 2025

Award-uitreiking – Tivoli Vredenburg in Utrecht vormde maandag opnieuw het decor voor de gidslancering en de bekendmaking van de Gault&Millau Awards. In aanwezigheid van de top van de Nederlandse restaurantwereld werden zij op het podium bekroond, in 18 categorieën zoals ‘Chef van het Jaar’, ‘Jonge Chef van het Jaar’ en ‘Ontdekking van het Jaar’.

Lees bericht


Eberhardjes verbinden Amsterdam tijdens jubileumjaar

Actie – Eberhardjes, - de koekjes die vernoemd zijn naar voormalig burgemeester Eberhard van der Laan, krijgen een prominente rol in de viering van het jubileumjaar waarin Amsterdam 750 jaar bestaat. De koekjes die bedoeld zijn om verbinding aan te gaan in Amsterdam worden op diverse plaatsen aangeboden en krijgen een speciale verpakking.

Lees bericht

Kookmarathon levert bijna twee ton op voor kinderoncologie

Actie - Zondag 26 mei ging om 12 uur ’s middags de vijfde editie van 24H Chefs van start op Kasteel Kerckebosch in Zeist. 24 van Nederlands allerbeste chefs waaronder Nelson Tanate van De Librije, Leon Mazairac van Karel V en Joris Bijdendijk van Rijks, gaven 24 uur lang in de keuken het stokje aan elkaar door, om geld in te zamelen voor het...

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid