Sjoerd Mampaeij wint het NK Lekkerste Broodje 2024


Top 3, vlnr: Bas Diks (2), Sjoerd Mampaeij (1) en Audrey Biermans (3) / Foto bij: Graphicks

Wedstrijd - Sjoerd Mampaeij van restaurant Midas in Woerden heeft tijdens de Horecava de 39ste editie van het NK Lekkerste Broodje op zijn naam geschreven. Hij wist de jury unaniem te overtuigen met zijn Broodje Beef Teriyaki.

Mampaeij deed voor het eerst meedeed met het NK de Lekkerste en was blij met de prijs. “Ik heb tijdens de wedstrijd zo veel mooie creaties voorbij zien komen, dat ik er geen rekening mee heb gehouden dat ik kon winnen.” De restauranteigenaar ging er ook vandoor met de sponsorprijs van Hanos.

De winnende creatie van het NK Lekkerste Broodje 2024 bestond uit een Italiaanse Pucce Salentino met onder meer biefstukpuntjes, teriyakisaus, een Japanse omelet, shiitake, furikake-kruiden, mizuna sla, sriracha mayonaise en zwarte inkt mayonaise. 

Waanzinnige smaken

“Er is duidelijk veel aandacht besteed aan dit zeer originele broodje, met waanzinnige smaken en ook nog eens mooi gepresenteerd”, aldus de jury. “Vooral het vlees, dat op houtkool was gerookt, kwam er heel goed uit. De sauzen, met zure en ziltige componenten, brachten het geheel perfect in balans. Ook de Japanse omelet was een mooie toevoeging.” 

Eigen bijen

Bas Diks van Diks Authentiek Culinair werd tweede. Zijn broodje, genaamd 'Bij', bestond uit een briochebol met onder andere hangop, pure chocolade, pure hazelnootpasta, honing-gel, gemarineerde karmozijnpeer en gedroogde weidebloemen. Hij gebruikte daarbij honing van zijn eigen bijen. Het brons was voor Audrey Biermans van Vitam Catering. Haar creatie ‘Be-Mine’ was een black bun (gekleurd met houtskool) met onder andere dry aged Double Dutch Ribeye, bierboter gemaakt van kriekbier, rozenbotteljam, gerookte amandelen en een salade van rode kool. De jury was zeer te spreken over de smaakcombinaties en de presentatie. 

Aan het NK Lekkerste Broodje 2024 deden zestien deelnemers mee. Deelnemers worden tijdens de mise en place beoordeeld door een praktijkjury.

Bron: Lekkerste Vakwedstrijden/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Inschrijving NK De Lekkerste 2027 van start

Vakwedstrijden - De inschrijving voor het NK De Lekkerste 2027 is geopend. Tijdens Horecava in RAI Amsterdam strijden horecaprofessionals van 11 tot en met 14 januari om nationale titels voor onder meer het lekkerste broodje, hamburger, pasta, pizza, loaded fries en pannenkoek. Nieuw is een wedstrijd rond een Duits-Franse lekkernij.

Lees bericht




Gault&Millau gidslancering in Amsterdamse RAI

Vakbeurzen - Horecava zet een volgende stap in haar culinaire koers door de jaarlijkse lancering van de Gault&Millau gids naar Amsterdam te verplaatsen. De nieuwe locatie biedt ruimte om gastronomie en hospitality dichter bij elkaar te brengen en het evenement verder te laten groeien.

Lees bericht



ERU vernieuwt assortiment met nieuwe verpakkingen en namen

Introductie - ERU introduceert begin 2026 vernieuwde verpakkingen voor ERU Cheese Spread en Happy Cheezer. De producten krijgen niet alleen een nieuwe uitstraling, maar ook nieuwe namen die hun professionele toepassing beter benadrukken. Met de restyling sluit het foodservice-assortiment visueel aan bij de vernieuwde ERU-identiteit.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid