Sligro ziet omzet en winst stijgen, maar ook de kosten plussen fors


In Nederland presteerde Sligro beter dan de markt en won het marktaandeel

Groothandel - Sligro Food Group heeft in 2022 zowel de omzet als de winst ten opzichte van een jaar eerder zien toenemen. Maar ook de kosten stegen aanzienlijk, vooral door schaarste aan medewerkers en transport. Hierdoor viel de nettowinst lager uit dan verwacht.

 

Dit blijkt uit de jaarcijfers over 2022, die Sligro eerder vandaag publiceerde. De omzet van Sligro over 2022 kwam uit op 2.483 miljoen euro, een toename van 30,8 procent ten opzichte van de omzet van 1.898 miljoen euro in 2021. De nettowinst over het boekjaar 2022 bedraagt 39 miljoen, een toename van 19 miljoen (94 procent) ten opzichte van een jaar eerder. “In de loop van het eerste kwartaal van 2022 trok het herstel van onze afzetmarkten in Nederland en België steeds verder aan. In de daaropvolgende kwartalen draaiden onze klanten gelukkig weer op volle toeren, want de consument genoot van de ‘herwonnen vrijheid’ en zocht de horeca, pretparken en evenementen massaal op. Twee jaren COVID-19 heeft voor een forse verstoring in de wereldwijde supply chain gezorgd en dat effect werd versterkt door de gevolgen van de oorlog in Oekraïne. We kregen, net als de rest van de markt, te maken met tekorten en grote schaarste in een deel van ons assortiment”, aldus CEO Koen Slippens van Sligro.

Schaarste

Het jaar kenmerkte zich volgens hem ook door schaarste aan medewerkers en transport. “Waar in veel sectoren zoals het openbaar vervoer, de luchtvaart, de zorg en ook in de horeca, noodgedwongen gekozen werd om het aanbod in te krimpen, hebben wij er voor gekozen de continuïteit van onze dienstverlening maximaal op peil te houden. Met de inzet van koeriers en buitenlandse chauffeurs lukte het ons een zeer redelijke kwaliteit van leveren te realiseren, maar wel tegen hoge kosten.” In totaal zijn dit jaar de ‘extra’ lasten circa 12 miljoen euro voor de inzet van bijrijders en hotelovernachtingen ten behoeve van buitenlandse chauffeurs en 5 euro miljoen voor de inzet van koeriers om tekorten in regulier transport op te vangen. Een deel van de kosten heeft Sligro ten laste van het eigen resultaat moeten nemen en een deel van de prijseffecten heeft de groothandel via efficiencyslagen opgevangen of doorgegeven in de verkoopprijs aan de klanten. Slippens: “Hoewel de meeste van onze klanten die prijsstijging ook weer doorgeven in hun prijzen aan de consument, leek dat in 2022 weinig impact te hebben op de afzetvolumes, want die bleven zeer sterk.”

Bron: Sligro Food Group/@FoodClicks

Ook 2024 wordt nog een uitdagend jaar, daarna volgt herstel, volgens CEO Koen Slippens van Sligro Food Group Nederland
De zelfbedieningsgroothandel van Sligro.

Auteur: M.Louws

Gerelateerd nieuws

GemaQ Summit in Efteling richt zich op beleving en verkoop

Event – Beleving en impact stonden centraal tijdens de vijfde GemaQ Summit, die donderdag 1 oktober plaatsvond in de Efteling. De bijeenkomst voor zelfstandige tankstationondernemers draaide om de vraag hoe bedrijven de aandacht van klanten kunnen trekken, vasthouden en vertalen naar resultaat op de winkelvloer.

Lees bericht


Twintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market

Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.

Lees bericht




Supermarkten verlaten VNO-NCW vanwege hogere contributie

Actie - Meerdere grote bedrijven uit de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW vanwege een forse verhoging van de contributie. Dat hebben betrokken organisaties bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf. Onder de vertrekkers bevindt zich ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging waarbij onder meer Sligro is aangesloten.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid