Bakkerij Pré Pain gaat brood maken van biergraan


Stokbrood van Pré Pain

Samenwerking – Bakkerij Pré Pain en circulair innovator MaGie Creations gaan samenwerken en hun assortiment uitbreiden met een duurzaam broodconcept. Pré Pain gaat broodproducten maken van het biergraan van MaGie Creations, een restproduct uit het bierbrouwproces.

Normaal wordt het restproduct uit het bierproces afgewaardeerd tot veevoer of weggegooid. Maar dat is feitelijk voedselverspilling, want het restproduct bevat hoge concentratie eiwitten en vezels, waardoor het niet alleen rijk van smaak is, maar ook voedzaam. Afgesproken is nu dat partijen gezamenlijk broodconcepten op basis van biergraan gaan ontwikkelen, zowel voor de retail als voor de horeca. Pré Pain levert ingevroren brood dat op locatie afgebakken wordt. René Kleinsmit, Innovation Manager van Pré Pain: “Wij zijn blij met deze samenwerking, omdat we onze klanten graag een gevarieerd assortiment aanbieden. Door dit duurzame en innovatieve brood aan te bieden werken we mee aan een maatschappij waarin we circulariteit in de voedingsmiddelenketen bevorderen en voedselverspilling tegengaan.”

PowerFlour

Madeleine Gielens, oprichter en directeur van MaGie Creations: “Ons ingrediënt PowerFlour, dat gemaakt wordt van gedroogd en vermalen biergraan, is voor velen nog een onbekend ingrediënt. Pré Pain is in staat met dit ingrediënt mooie broodconcepten te ontwikkelen.” Het ingrediënt PowerFlour wordt door MaGie Creations verwerkt in verschillende producten, zoals een reep, perentaart, kaaskoekjes en crackers.

Bron: Pré Pain/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Eerste Wonderbot-vendingmachine geplaatst in Amsterdam

Vending – In de gerenoveerde bibliotheek in Amsterdam is de eerste Wonderbot geplaatst. Met de ontwikkeling van deze vendingmachine deed Alexandra Jenkins, oprichter van Alex in Wonderland, mee aan Amsterdam Circuliar. Ee programma dat mede mogelijk werd gemaakt door de gemeente Amsterdam.

Lees bericht


Fastned opent in België grootste laadstation mét restaurant en shop

Buitenland - Fastned heeft op 17 september officieel zijn grootste laadstation ooit geopend, langs de E17 bij Gentbrugge. De nieuwe locatie is niet alleen de grootste van België, maar ook de meest complete: naast 32 ultrasnelle laadpunten biedt het station een volledig uitgerust restaurant, een 24/7 zelfservice-shop en met de moderne sanitaire voorzieningen van ONE HUNDRED restrooms met douches.

Lees bericht

MaGie Creations en BUS Whisky ontwikkelen brouwgraan pizza

Introductie – De circulaire bedrijven BUS Whisky in Loosbroek en MaGie Creations in Utrecht hebben elkaar gevonden in een pizza met brouwgraan. BUS Whisky, dat eind vorig jaar in London nog een prestigieuze duurzaamheidsprijs won, zet hiermee de eerste stap om brouwgraan, een reststroom van de distilleerderij, om te zetten in voeding.

Lees bericht

Whisky-achtige Koren Pracht uit herwonnen koren

Introductie - De Edese Ravenveld Distilleerderij introduceert Koren Pracht. Deze premium gedistilleerde drank, gemaakt van 100% overgebleven brood van de ambachtelijke bakker, is een circulaire, duurzame innovatie in de wereld van gedistilleerde dranken.

Lees bericht



Circulair snackmerk GRO breidt directieteam uit

Benoeming – Circulair snack- en fingerfoodmerk GRO wil haar groeiambities versnellen en heeft per 1 augustus Edwin Hak en Jesse ’t Lam aangetrokken als Managing Partner. Beiden investeren mee in de toekomst van het bedrijf. Deze buy-in maakt de weg vrij om samen met Wouter Muis en het team van GRO aan een nog grotere ambitie te werken.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid