Bram’s Gourmet gaat voor einde jaar op in Bram Ladage


Bram Ladage is een van de formules die meewerkt aan het Fastservice Manifest van KHN

Formulenieuws – De negen Nederlandse Bram’s Gourmet locaties gaan de komende maanden op in de ‘vertrouwde Rotterdamse’ snackformule Bram Ladage. Volgens directeur Rocco Ladage was er geen reden meer om de twee formules naast elkaar te laten bestaan. Ook omdat de formules steeds dichter naar elkaar toegroeien.

Er is ook geen financiële noodzaak om beide formules samen te voegen, laat Ladage weten. Zelfs niet in coronatijd, aangezien de meeste locaties goed hebben gepresteerd, ook met bezorging. De omzetten van beide formules waren goed. Er was hooguit een praktische reden omdat Bram’s niet overal in de buurt van Rotterdam door het publiek goed werd begrepen. “Er werd dan gevraagd om een kroketje of een gewoon frietje en bij Bram’s was het natuurlijk een friet in de schil met een stooftopping. En op verschillende plaatsen rondom Rotterdam werd dat toch niet helemaal begrepen”.

Anders lag dat op de locatie waar Bram’s ooit begon op de kop van Zuid in Rotterdam. Daar is ook veel kantoorpubliek. Als het aan Ladage had gelegen was dat een Bram’s gebleven, maar bij de overige locaties is een samenvoeging beter. Ook e een betere spreiding van de omzet. “Bij Bram’s lagen de piekmomenten op het middaguur en ’s avonds. Omdat de friet met toppings meer gezien werd als een volwaardige maaltijd. Een frietje of snack is veel meer iets voor tussendoor bij de meeste klanten. Ik verwacht daarom dat we straks het gat tussen twee en vijf met Bram Ladage ook beter gaan benutten.”

Logistiek

Maar er zijn meer voordelen dan het aansturen van twee formules en de spreiding van de omzet over de dag. Het is ook een logistiek verhaal. Vooralsnog wordt er bij Bram’s gewerkt met aardappelen in de schil, terwijl dat bij Bram Ladage om vers geschilde aardappelen gaat. Deze worden nu zeven dagen in de week door het land rondgebracht. Een aardappel is schil is vele malen eenvoudiger. Ladage: “Die blijft langer vers in de schil en hoef je dus niet dagelijks rond te brengen”. Hij verwacht dan ook dat tegen het einde van het jaar alle locaties toch vooral met de aardappel in schil wordt gewerkt. Vooralsnog kan er gekozen worden tussen beide soorten en zijn er locaties met en zonder schil en met beide soorten.

De eerste locatie die overgaat, is de locatie op het terrein van bioscoopgigant Euroscoop in Schiedam. Naast de patat in schil met de stooftopping kunnen de bezoekers daar nu ook terecht voor een assortiment snacks, ham- en kipburgers, slush, softijs en milkshakes. Deze vestiging opent op maandag 1 juni als Bram Ladage. Daarna volgen de locaties in onder andere Delft, Bleiswijk, Gouda, Leidsche-Rijn en Rotterdam. Voor het einde van het jaar zal ook op deze gevels de naam Bram Ladage staan.

Internationaal

Bram’s blijft wel internationaal de naam voor het ‘stoerdere broertje’ van Bram Ladage. De eerste buitenlandse vestiging, die in 2016 openging, had bijna dit jaar een tweede locatie er bij gekregen in Duitsland, alleen gooiden de coronamaatregelen roet in het eten. Ladage: “Maar we blijven op zoek naar een geschikte locatie”. Sinds 2019 werd er ook een Bram’s Gourmet geopend in Dublin in Ierland. Ook die draait naar volle tevredenheid volgens Ladage. Begin volgend jaar opent er nog Bram’s Gourmet in Noorwegen, zo laat de directeur weten.

Zeecontainer

Bram Ladage is in 1967 begonnen met een patatkraam op de Rotterdamse markt en inmiddels uitgegroeid tot een sterke formule met 31 winkels in Zuid-Holland. Het Bram’s Gourmet-concept is opgestart als vestigingspunt in een zeecontainer, later kreeg het ook vaste locaties. De eerste vaste locatie verscheen in Tilburg, dat was ook de eerste locatie beneden de grote rivieren. Voor op beurzen en evenementen was er ook een verrijdbare Bram’s.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Grote verschillen in online waardering tussen cafetariaformules

Onderzoek – More2Market, het bureau van onderzoeker Rien de Koning, heeft in samenwerking met Foodservice HOMiES 19 cafetariaformules geanalyseerd op basis van Google-scores en het aantal Google-reviews per vestiging. Het onderzoek brengt zowel de ervaren kwaliteit als de online zichtbaarheid van formules en individuele vestigingen helder in kaart.

Lees bericht


eazie heeft hoogste NPS-score fastfoodketens

Onderzoek – Eazie heeft met +75 de hoogste klanttevredenheid onder de grootste fastfoodketens in Nederland. Gemiddeld scoort een fastfoodketen een NPS van +30. Restaria heeft de laagste NPS (+1). Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Fastfoodketens, onderzoek uitgevoerd door Multiscope onder bijna 7.200 Nederlanders.

Lees bericht


KHN lanceert het Fastservice Manifest

Actie – Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en zes fastservice-bedrijven hebben de afgelopen maanden gewerkt aan een Fastservice Manifest. Doel is actief bij te dragen aan een gezondere voedselomgeving.

Lees bericht

Kwalitaria doneert 30.000 euro aan kinderen Voedselbank

Formulenieuws - Namens alle 136 vestigingen heeft Kwalitaria een cheque ter waarde van 30.000 euro uitgereikt aan Stichting Kinderen van de Voedselbank. Het bedrag is mede tot stand gekomen door de gasten van de cafetariaformule: voor elk verkocht kindermenu gaat er een donatie naar de stichting, die zich inzet tegen de maatschappelijke gevolgen van kinderarmoede in Nederland.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid