KHN lanceert het Fastservice Manifest


Bram Ladage is een van de formules die meewerkt aan het Fastservice Manifest van KHN

Actie – Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en zes fastservice-bedrijven hebben de afgelopen maanden gewerkt aan een Fastservice Manifest. Doel is actief bij te dragen aan een gezondere voedselomgeving.

In dit manifest hebben zes bedrijven, McDonald’s Nederland, KFC, Domino’s, Bram Ladage, Kwalitaria en FHC Formulebeheer concrete ambities gedefinieerd om hun positieve impact op productsamenstelling, gevarieerd aanbod, kindermarketing, vestigingsbeleid en communicatie de komende jaren verder te vergroten.

Sinds het sluiten van het Preventieakkoord in 2018 is er een maatschappelijk roep om een gezondere leefomgeving. Het zestal fastservice-bedrijven hebben nu de handen ineengeslagen om een concrete bijdrage te leveren aan een gezondere voedselomgeving. KHN wil samen met deze leden door het Fastservice Manifest een stem hebben in het debat, meedoen met concrete stappen richting een gezondere voedselomgeving en daarmee onderdeel van de oplossing zijn. Het manifest geldt als belofte om jaarlijks verantwoording af te leggen over de voortgang van deze beloften.

Startpunt

De KHN fastservice-werkgroep ziet het Fastservice Manifest als een startpunt voor een langdurige bijdrage aan een gezondere voedselomgeving. Veel van de zes bedrijven hebben de afgelopen jaren al concrete acties ondernomen, bijvoorbeeld op het gebied van reductie van zout of suiker. KHN heeft als doel om de fastservice-sector verder te inspireren en het draagvlak voor het manifest zo breed mogelijk te maken. Andere fastservice-bedrijven mogen zich dan ook bij dit manifest aansluiten. Daarbij wil KHN in voortdurende dialoog met stakeholders blijven werken aan verdere aanscherping van het manifest. Volgens Marijke Vuik, voorzitter van KHN, is het manifest pas het begin: “Al enkele jaren verrichten fastservice-bedrijven inspanningen op het gebied van een gezondere voedselomgeving. Dat gebeurt alleen vaak onder de radar. Dit manifest gaat daar verandering in brengen. Daarnaast gaat het niet om woorden, maar om het daadwerkelijk boeken van vooruitgang op de ambities in het manifest."

Op termijn wil KHN werken aan een Preventieakkoord 2.0. Daarvoor wil de belangenorganisatie in gesprek met de regeringspartijen.

Bron: KHN/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

KFC breidt uit met eerste restaurant in Amstelveen

Formulenieuws - KFC breidt zijn restaurantnetwerk verder uit en heeft deze week zijn eerste vestiging in Amstelveen geopend. De fastfoodketen heeft voor de nieuwe locatie gekozen voor het Buitenplein, midden in het winkelgebied van de stad. Daarmee vergroot KFC zijn aanwezigheid in de regio Amsterdam.

Lees bericht


Brede steun petitie tegen schrappen personeelskorting

Petitie - De petitie voor het behoud van de fiscale personeelskortingsregeling nadert de 16.000 handtekeningen. Vakcentrum en 24 andere branche- en sectororganisaties voeren gezamenlijk actie tegen het kabinetsplan om de regeling vanaf 2027 te schrappen. De petitie wordt op 10 november aangeboden aan de Tweede Kamer.

Lees bericht

Gezamenlijke oproep om lasten cafés te verlichten

Actie - Politici, horecaondernemers, brancheorganisaties en het bedrijfsleven roepen het kabinet op om verdere lastenverzwaring voor cafés en bars te voorkomen. Vooral hogere bieraccijnzen en de stapeling van regelgeving zouden het toekomstperspectief van horecaondernemers onder druk zetten.

Lees bericht



KHN en HISWA-RECRON stellen nieuw ontwikkelpad voor horeca op

Samenwerking - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en HISWA-RECRON hebben samen nieuwe sectorale ontwikkelpaden voor horeca en recreatie opgesteld. Het instrument moet het voor werkzoekenden en zij-instromers eenvoudiger maken om de sector binnen te komen en bestaande medewerkers meer inzicht geven in hun mogelijkheden om zich verder te ontwikkelen.

Lees bericht

KFC en Doritos brengen twee crunchy limited editions

Samenwerking - KFC en Doritos slaan de handen ineen voor twee tijdelijke producten waarin de herkenbare crunch en smaak van Doritos worden gecombineerd met KFC-kip. Vanaf 18 augustus zijn de Doritos Loaded Bag en de Doritos Zinger Burger verkrijgbaar bij alle KFC-restaurants in Nederland, via de KFC-app en bezorgplatforms.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid