Coop en cateraar Hutten vinden elkaar in crisistijd
Coronacrisis – ‘Samen maak je het verschil’, met die gedachte hebben supermarktketen Coop en cateraar Hutten elkaar gevonden in een aantal gezonde paasgerechten. In een tijdsbestek van elf dagen werden door de twee partijen vijf producten samengesteld die verkrijgbaar zijn in alle Coop-supermarkten en ook nog eens gepromoot worden in de paasfolder; een klein huzarenstukje als je bedenkt hoeveel tijd dat normaal kost. Vanaf vandaag liggen de producten in de schappen.
De horeca wordt momenteel zwaar getroffen door de coronamaatregelen. Zo ook cateraar Hutten. Het bedrijf moest veel horeca, event- en cateringlocaties sluiten. In een poging de productie gaande te houden, werd gekeken naar distributiekanalen die nog wel beschikbaar zijn. Omdat supermarkten op dit moment een sleutelrol vervullen in de voedselvoorziening van ‘thuiszittend Nederland’ werd vanuit Hutten gekeken welke mogelijkheden er daar lagen. Hoofd Category Management Jasper de Jong van Coop voelde zich geroepen na een telefoontje van Hutten om de helpende hand uit te steken. De Jong: “Met onze teams hebben we vervolgens een extra paasassortiment gecreëerd wat nu in alle vestigingen ligt, onder het mom van ‘Samen thuis uit eten’; huisgemaakt en boordevol smaak.”
Kwaliteit was bekend
Hutten en Coop kenden elkaar al vanwege eerdere samenwerkingen rondom kerst. De supermarktketen kende dus ook de kwaliteit en de filosofie van de cateraar om alle gerechten zonder enige toevoeging samen te stellen. Toen Eric Habraken, manager foodservice en foodretail, van de Veghelse cateraar met Coop belde, hoefde De Jong niet lang na te denken. Als een van de weinige ketens pakte Coop direct de verantwoordelijkheid op om het getroffen foodservicebedrijf te helpen. In korte tijd werd een assortiment twee soorten soep samengesteld en twee ragoutvarianten, plus een Bourgondische rollade. Alles uit de Brabantse en Bourgondische keuken van Hutten. Coop zorgde er voor dat er in een uiterst hectische periode, waarin er door consumenten een run was op de supermarkten, toch schapruimte werd gevonden voor het nieuwe assortiment en dat de producten meeliepen in de voorbereiding van de paasfolder. Een geweldige prestatie wanneer je bedenkt dat het hele proces in van ‘het eerste telefoontje van Habraken’ tot aan beschikbaarheid van de producten voor de winkels in elf dagen tijd is uitgevoerd. De Jong: “Dat is inderdaad in hele korte tijd en te danken aan alle mensen die hebben meegeholpen in dit proces. Maar wij zagen dat ook als onze plicht omdat wij vanuit Coop ook een enorm respect hebben voor Hutten als bedrijf. En als je dan zoals ik, zelf deel uitmaakt van het crisisteam binnen Coop, dan wil je de foodservicebedrijven die getroffen worden ook helpen.”
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
HAI en Coca-Cola verlengen samenwerking met vijf jaar
Samenwerking – HAI (Hutten, Albron Impactmaker) en Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) Nederland hebben een nieuwe samenwerkingsovereenkomst gesloten voor een periode van vijf jaar. De overeenkomst heeft betrekking op de levering van frisdranken en andere dranken aan een groot aantal foodservice- en hospitalitylocaties die bij HAI zijn aangesloten.
Lees berichtCatering voor elke gelegenheid: makkelijk, smaakvol en door heel Nederland bezorgd
Wie een bijeenkomst, feest of zakelijke gelegenheid organiseert, wil vooral dat alles goed geregeld is. Lekker eten, voldoende keuze, betrouwbare bezorging en gasten die tevreden naar huis gaan. Daarom kiezen steeds meer mensen voor professionele catering.
Lees berichtVitam en Boerschappen bouwen aan transparante voedselketens
Catering - Duurzaamheidsdoelstellingen zijn voor veel organisaties inmiddels vanzelfsprekend, maar het meetbaar maken van de resultaten blijkt in de praktijk vaak een stuk lastiger. Volgens cateraar Vitam kan juist het (bedrijfs)restaurant een belangrijke bijdrage leveren aan het realiseren van duurzaamheidsambities.
Lees berichtCrisp neemt bedrijfslunch-aanbieder De Buurtboer over
Overname - Online supermarkt Crisp neemt bedrijfslunchspecialist De Buurtboer over van Albron, onderdeel van cateringconcern Hai (Hutten Albron Impactmakers). Met de overname breidt Crisp zijn zakelijke activiteiten verder uit en zet het bedrijf in op versnelde groei binnen de markt voor kantoorcatering en lunchvoorzieningen.
Lees berichtgategroup rondt overname KLM Catering Services af
Luchtvaart - KLM en gategroup hebben de overname van KLM Catering Services (KCS) officieel afgerond. Met de transactie wordt gategroup voor 75 procent eigenaar van de cateraar, terwijl KLM een belang van 25 procent behoudt.
Lees berichtRoyal Smilde introduceert nieuwe margarineverpakking
Introductie - Royal Smilde heeft in zijn productielocatie in Heerenveen een nieuwe verpakkingslijn in gebruik genomen voor margarine in stickpacks. Met de introductie van de eenpersoonsverpakking speelt het familiebedrijf in op strengere Europese regelgeving rondom wegwerpplastic en de groeiende vraag naar duurzamere verpakkingsoplossingen.
Lees bericht
