HEMA meest favoriet voor koffie en lunch


HEMA blijft de favoriet voor koffie en lunch

Onderzoek – Het aantal bezoekers van koffie- en lunchketens groeide het afgelopen jaar naar 9,6 miljoen. HEMA blijft de favoriet voor koffie en lunch. Bezoekers nuttigen driekwart (76%) van de bestellingen ter plaatse, terwijl ze bijna een kwart (24%) afhalen.

Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Koffie- en Lunchketens, een grootschalig onderzoek van online marktonderzoekbureau Multiscope onder bijna 5.000 Nederlanders. Uit het onderzoek blijkt dat het afgelopen jaar bijna twee derde (65%) van de Nederlanders minstens één keer een koffiezaak of lunchroom bezocht. Dat zijn bijna 9,6 miljoen bezoekers. Deze bezoekers zijn samen goed voor 65 miljoen bezoeken in het afgelopen jaar. Het aantal bezoekers steeg in een jaar tijd van 9,2 miljoen naar 9,6 miljoen.

HEMA populairst

HEMA trekt de meeste bezoekers van alle koffie- en lunchketens in Nederland, gevolgd door Bakker Bart. Kort daarop volgen La Place en Starbucks. Subway, Bagels & Beans, Brownies&downieS, BackWERK, Anne&Max en Dunkin’ maken de top 10 compleet.

Kwart bestellingen wordt afgehaald

Ruim driekwart (76%) van alle bestellingen nuttigen klanten ter plaatse, terwijl bijna een kwart (24%) kiest voor afhalen. Deze verhouding verschilt sterk per keten. Bijna alle bestellingen bij Brownies&downieS (99%), Doppio Espresso (98%), Coffeelovers (96%) en Anne&Max (96%) nuttigen bezoekers ter plaatse. Klanten van Dunkin’ halen de bestelling juist vaker af (66%) dan dat ze deze ter plaatse consumeren.

Bron: Multiscope/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws





Domino’s en HEMA lanceren HEMA pizza rookworst

Samenwerking - Domino’s en HEMA bundelen hun krachten voor een opvallende culinaire samenwerking. De twee merken introduceren de HEMA pizza rookworst, een tijdelijke special die vanaf vandaag zes weken lang verkrijgbaar is bij alle Domino’s-vestigingen in Nederland.

Lees bericht


HEMA en Lay’s winnen Tikkie Campagne Awards 2026

Verkiezing - Tijdens het Tikkie-seminar op het ABN AMRO Open in Rotterdam zijn voor de tweede keer de Tikkie Campagne Awards uitgereikt. Uit meer dan honderd inzendingen bekroonde de vakjury HEMA en Lay’s voor de meest impactvolle campagnes van het afgelopen jaar. De prijzen zetten merken in de schijnwerpers die uitblinken in creativiteit, effectieve inzet van de Tikkie-app en...

Lees bericht

30 jaar Bagels & Beans: eigenzinnige formule groeit met rust

Formulenieuws - Bagels & Beans bestaat 30 jaar. De horecaketen, die in 1996 begon als een eigenzinnige zaak in de Ferdinand Bolstraat in Amsterdam, is uitgegroeid tot een landelijke franchiseformule met bijna 90 vestigingen. Het jubileum werd op onlangs gevierd met de aangesloten franchisenemers, die het merk dagelijks dragen.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid