Lantmännen Unibake neemt Boboli Benelux over
Overname - Lantmännen Unibake, een van de grootste bakkerijgroepen van Europa en onderdeel van de Zweedse coöperatie Lantmännen, neemt Boboli Benelux BV over. Met de acquisitie versterkt Unibake de positie op de Nederlandse markt en verstevigt het zijn aandeel in het snelgroeiende segment van hartige bakkerijproducten.
Boboli, gevestigd in Bunschoten, is gespecialiseerd in mediterrane platbroden zoals focaccia’s, pizza’s en pizzabodems. Het bedrijf heeft circa 200 medewerkers en een ultramoderne productielocatie die geldt als eerste Unibake-bakkerij in Nederland. In 2024 realiseerde Boboli een netto-omzet van ongeveer 50 miljoen euro. De onderneming heeft sterke posities opgebouwd in de Benelux, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland.
Verbreden portfolio
De overname sluit naadloos aan bij de strategie van Lantmännen Unibake om zijn portfolio te verbreden en in te spelen op de toenemende vraag naar hartige convenienceproducten. “Boboli brengt niet alleen capaciteit en expertise, maar ook een bewezen groeimodel. Dit maakt het bedrijf een belangrijke bouwsteen voor onze verdere expansie,” aldus Unibake.
60 merken
Lantmännen Unibake, met hoofdkantoor in Kopenhagen, telt wereldwijd circa 6.000 medewerkers. De groep verkoopt producten in meer dan 60 markten en voert internationale merken als Schulstad, Bonjour, Pastridor en Hatting.
Bron: Lantmännen Unibake/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
SIAL biedt foodprofessional blik op aanbod van morgen
Vakbeurzen - Voor foodprofessionals die willen weten welke producten, smaken en concepten de komende jaren hun weg naar horeca en foodservice vinden, is SIAL Paris een belangrijk internationaal oriëntatiemoment.
Lees berichtVandemoortele en Délifrance verder als één bakkerijbedrijf
Overname – Vandemoortele en Délifrance kunnen na goedkeuring van de Britse mededingingsautoriteit CMA volledig samengaan. De bakkerijactiviteiten worden voortgezet onder de naam Vandemoortele Délifrance. De combinatie telt circa 6.000 medewerkers en 41 productielocaties in Europa, de Verenigde Staten en Azië.
Lees berichtZeeuwse Burgers wint Sandwich Showdown Pastridor
Wedstrijd - Zeeuwse Burgers uit Middelburg heeft de Pastridor Sandwich Showdown 2026 gewonnen. De foodserviceondernemer overtuigde de jury met ‘The Spanish Burger’. De winnaar werd dinsdag tijdens Gastvrij Rotterdam in Rotterdam Ahoy bekendgemaakt.
Lees berichtLidl en Tomorrowland België en Frankrijk sluiten partnerschap
Samenwerking - Lidl en Tomorrowland zijn een meerjarige samenwerking aangegaan. De supermarktketen wordt de komende vijf jaar partner van zowel Tomorrowland Summer in België als Tomorrowland Winter in Frankrijk. Met het partnerschap willen beide organisaties festivalbezoekers verbinden via muziek, cultuur, beleving en gezonde voeding.
Lees berichtSamenwerking Shell en Bakerstreet eindigt na 18 jaar
Formulenieuws - Na een succesvolle samenwerking van bijna 18 jaar eindigt per 1 januari 2027 de samenwerking tussen Bakerstreet en Shell rondom de Shell Café bakkerijactiviteiten in de BeNeFrUx.
Lees berichtBakkerij ’t Kraayennest opnieuw Top Bakker van het Jaar
Verkiezing - Bakkerij ’t Kraayennest uit Nijmegen is uitgeroepen tot Top Bakker van het Jaar 2026. Uit 47 ambachtelijke bakkerijen wist het familiebedrijf de hoogste score te behalen.
Lees bericht