SLA wil landelijk uitbreiden en zoekt groeigeld
Formulenieuws – Het fast casual concept SLA zoekt groeikapitaal voor haar landelijke uitbreiding en wil op die manier samen met klanten, collega’s, leveranciers en investeerders bijdragen aan het versnellen van de transitie naar plant-focused eten. Ruim 600 duizend euro is inmiddels toegezegd. Het bedrijf verdubbelde afgelopen twee jaar naar een omzet van 6 miljoen euro.
SLA is een snelgroeiende scale-up opgericht in 2013, met inmiddels 13 eigen vestigingen gecentreerd rondom de Randstad. Samen met meer dan 15 kleinschalige partners en boeren die elk hoofdzakelijk biologische ingrediënten of dranken leveren, biedt SLA gerechten waarin groenten de hoofdrol spelen. Medeoprichter Jop de Graaf: ,,Gezond voor onszelf gaat wat SLA betreft hand in hand met gezond voor de wereld. Met SLA willen we onze impact vergroten en het iedereen makkelijk maken daaraan mee te doen. Met plantaardige ingrediënten en een praktisch zero-waste beleid in de keuken.’’
Met een team van meer dan 200 collega’s is SLA, volgens eigen zeggen, de grootste plant-focused keten van Nederland. Medeoprichter Nina Pierson: ,,En nu, nú is het tijd voor de volgende stap. Het huidige voedselsysteem brengt te veel negatieve neveneffecten met zich mee en beïnvloedt de gezondheid van ons als mens en onze planeet. Vanuit SLA willen wij bijdragen aan het versnellen van de onvermijdelijke transitie naar plant-focused eten, want alleen zo kunnen wij samen gezond maar ook vooral goed eten de nieuwe-norm maken.”
SLA wil daarom de komende jaren investeren in nieuwe franchisevestigingen, het optimaliseren van de centrale keuken en het versterken van het team. Deze investeringen worden gedaan om het concept van SLA door heel Nederland uit te rollen en zodoende de impact van het bedrijf te vergroten.
Bron: SLA/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Rutger Rozendaal CEO van The Vegetarian Butcher Collective
Benoeming - The Vegetarian Butcher Collective heeft Rutger Rozendaal benoemd tot nieuwe CEO. Rozendaal, voormalig topman van De Vegetarische Slager, neemt het stokje over van Willem van Weede, die het afgelopen jaar leiding gaf aan de integratie van De Vegetarische Slager en Vivera binnen de nieuwe organisatie.
Lees berichtEerste eiwitrapportage cateraars toont daling plantaardig
Catering - Voor het eerst hebben grote Nederlandse contractcateraars gezamenlijk inzicht gegeven in de verhouding tussen dierlijke en plantaardige eiwitten in hun inkoop. De nieuwe rapportage, opgesteld door Green Protein Alliance en ProVeg Nederland, laat zien dat het aandeel plantaardige eiwitten in 2025 is gedaald naar 41,8 procent. Een jaar eerder lag dat aandeel nog op 42,8 procent.
Lees berichtPlant FWD-event kondigt laatste sprekers aan
Event - Het aftellen naar Plant FWD is begonnen. In de aanloop naar het event op 8 april in de Midden Nederland Hallen in Barneveld doen de initiatiefnemers nog een oproep, bedoeld om bezoekers kennis te laten maken met het programma en de nieuwste plant-based innovaties.
Lees berichtDe Bourgondiër nu met hybride rundvleeskroket en bitterbal
Introductie - De Bourgondiër introduceert een nieuwe generatie snacks: de Hybride Rundvleeskroket en Bitterbal. De producten zijn ontwikkeld voor ondernemers die hun assortiment willen verduurzamen zonder concessies te doen aan smaak, kwaliteit en rendement.
Lees berichtSchouten Europe introduceert drie nieuwe falafelvariaties
Introductie - Schouten Europe heeft drie nieuwe falafelvarianten toegevoegd aan zijn assortiment: Falafel Harissa, Falafel Groene Erwt & Munt en Falafel Rode Biet. Met de introductie speelt het Giessense familiebedrijf in op de groeiende vraag naar plantaardige producten.
Lees berichtVan Gelder introduceert plantaardige sauzen- en dressinglijn
Introductie - Van Gelder presenteert tijdens Horecava (stand 08.018) een nieuwe lijn plantaardige sauzen en dressings voor de foodservicemarkt. Met de introductie speelt de Nederlandse AGF-leverancier in op de toenemende vraag naar plantaardige producten die aansluiten bij op de vraag van professionele keukens in horeca, zorg en overheid.
Lees bericht
_480_320_90_s_c1.jpg)