Toekomstvisies centraal tijdens Rotterdams Upstream festival


Paul Polman, voormalig CEO Unilever, en Michiel Muller van online supermarkt Picnic spreken tijdens Upstream festival in Rotterdam / Foto bij: Upstream festival

Festival – Upstream is een meerdaags festival in Rotterdam, waar scale-up founders, investeerders, studenten, beleidsmakers en corporates met lef samenkomen om te praten over de grote veranderingen die de wereld zal moeten ondergaan. Het delen van visies van topondernemers op het terrein van circulariteit spelen een belangrijk rol tijdens het festival.

Het Upstream festival wordt  gehouden van 20 tot en met 24 september in De Stadshaven Brouwerij, te Rotterdam. Het festival is kosteloos voor een ieder die een actieve bijdrage wil leveren aan thema's als: verduurzaming, circulaire economie een inclusieve wereld en de digitale economie. Online worden ook workshops aangeboden.

Paul Polman, voormalig CEO van Unilever,  is één van de sprekers tijdens het Upstream Festival. Zijn bijdrage gaat of samenwerken. Hij geeft aan: “De enige manier waarop we de verschillende wereldwijde crises kunnen overwinnen en de aarde kunnen redden is wanneer we samenkomen in de gedachte van radicaal samenwerken. Bedrijven overheden, NGO's, de maatschappij en vooral de jongere generatie zullen samen moeten werken om wezenlijke veranderingen te bewerkstelligen.”

Naast Polman zal ook Michiel Muller van Picnic spreken. Zijn verhaal onderstreept het belang van veranderen en het inspelen op de nieuwe wereld. “Het wordt nooit meer zoals vroeger. Ga nadenken over hoe je de nieuwe wereld in wil gaan”, aldus Muller.

Daarnaast staan op het programma een aantal changemakers met diverse achtergronden en uit  verschillende industrieën, zoals Constantijn van Oranje, Pieter Schoen (Dragons Den), Kelly Weekers (voormalig Miss Holland en bestseller auteur) en Verne Harnish (auteur van Scaling Up).

Bron: Upstream Festival/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Herkomst van voedsel speelt rol bij tegengaan verspilling

Onderzoek - Nederlanders die zich bewuster zijn van de herkomst van hun eten, lijken minder voedsel weg te gooien. Tegelijkertijd staat slechts 44 procent regelmatig stil bij waar voedingsmiddelen vandaan komen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Too Good To Go naar voedselverspilling.

Lees bericht


Spoony maakt retaildebuut bij Picnic met kindermaaltijden

Bezorgdienst - Spoony maakt de stap van kinderopvang naar retail. Het bedrijf, dat al vijftien jaar maaltijden bereidt voor baby’s, peuters en kleuters in de kinderopvang, introduceert zijn kindermaaltijden bij online supermarkt Picnic. De producten worden opgenomen in de nieuwe kidsproof categorie van Picnic.

Lees bericht

Foodsector groeit, maar sentiment bedrijven verslechtert

Analyse - De Nederlandse foodsector is in 2025 opnieuw gegroeid, maar achter de positieve omzetcijfers gaat een zorgwekkende ontwikkeling schuil, want het sentiment van bedrijven verslechtert. Het FSIN dat de cijfers verzamelt spreekt zelfs van een verslechtering naar crisisniveau. De vijfhonderd grootste foodbedrijven van Nederland boekten gezamenlijk een omzet van ruim 66,9 miljard euro, een stijging van 3,3 procent ten opzichte van een...

Lees bericht

‘Picnic en Pizza Beppe brengen pizza’s van topkwaliteit’

Samenwerking - Online supermarkt Picnic en restaurantketen Pizza Beppe slaan de handen ineen voor de introductie van twee diepvriespizza’s van rstaurantkwaliteit. De pizza’s zijn vanaf deze week uitsluitend verkrijgbaar via Picnic en moeten consumenten tijdens de slotfase van het WK voetbal voorzien van een snelle maaltijd.

Lees bericht



Koningin Máxima opent Verspillingsvrije Week 2025

Actieweek - Met de onthulling van het campagnebeeld gaf Koningin Máxima gisterochtend het officiële startsein voor de Verspillingsvrije Week 2025. Centraal dit jaar staat het thema houdbaarheid. Jongeren, professionals en ondernemers lieten tijdens de opening zien hoe zij verspilling tegengaan - thuis, in de horeca en in de voedselketen.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid