11.100 horecabedrijven moeten definitieve NOW berekening nog aanvragen


Nog 6.087 horecawerkgevers moeten nog een definitieve berekening aanvragen van de laatste twee NOW-perioden

Financieel - Werkgevers in de horeca- en cateringsector, die in de vier aanvraagperiodes tussen oktober 2020 en september 2021 gebruikmaakten van de NOW-regeling hebben in veel gevallen nog geen definitieve berekening van de NOW-regelingen aangevraagd. Het gaat om de NOW-aanvragen NOW 3.1, 3.2, 3.3 en 4. Zo’n 11.100 bedrijven hebben daarvoor nog een kleine maand de tijd. Om de bedrijven daarop te wijzen komt het UWV, dat de NOW-regeling uitvoert met een extra campagne.

Werkgevers hebben tot en met woensdag 22 februari de tijd om hun definitieve omzetverlies door te geven, of uitstel aan te vragen voor hun derden- of accountantsverklaring. Als zij de definitieve berekening niet tijdig aanvragen, kan dat leiden tot een terugvordering van het volledige voorschot, zo waarschuwt het UWV.

Werkgevers ontvingen bij de NOW eerst een voorschot gebaseerd op een verwacht omzetverlies. Bij de definitieve berekening wordt, aan de hand van de loonsom in de betreffende NOW-periode en het daadwerkelijke omzetverlies, bepaald op welke tegemoetkoming werkgevers daadwerkelijk recht hebben.

Deadline

De deadline voor de definitieve aanvraag is vastgesteld op 22 februari 2023 en geldt voor vier NOW-periodes: de derde periode NOW (NOW 3.1) die liep van oktober 2020 tot en met december 2020, de vierde periode NOW (NOW 3.2) van januari tot en met maart 2021, de vijfde periode NOW (NOW 3.3) van april tot en met juni 2021 en de zesde periode NOW (NOW 4) die liep van juli tot en met september 2021. Veel werkgevers in de horeca & catering branche vroegen in meerdere periodes NOW aan.

In totaal werden over deze vier periodes 60.900 voorschotten toegekend aan 21.600 unieke werkgevers in de horeca & catering branche. UWV keerde over deze vier periodes €1,9 miljard euro aan voorschotten uit. Van de 21.600 werkgevers die in deze vier periodes een of meer voorschotten heeft ontvangen, zijn er 10.500 klaar met hun aanvraag van de definitieve berekening.

‘De coronacrisis is voorbij, maar daar zijn nieuwe uitdagingen voor in de plaats gekomen. Werkgevers kampen met een krappe arbeidsmarkt, hoge inflatie en hoge energieprijzen. We begrijpen dat het dan lastig kan zijn om daarnaast tijd te vinden om de definitieve berekening voor de NOW aan te vragen. En dat het soms ook ingewikkeld is, omdat het meerdere periodes betreft’, zegt UWV-bestuursvoorzitter Maarten Camps. ‘Toch is het belangrijk om nu echt aan de slag te gaan, want er gaat best wat tijd zitten in het verzamelen en aanleveren van alle informatie.’

Uitstel

Werkgevers die in een periode meer dan 40.000 euro aan voorschot hebben ontvangen of recht hebben op een definitief bedrag van 40.000 euro of meer, hebben een zogeheten derdenverklaring nodig (bijvoorbeeld van hun boekhouder). Bij een voorschot of definitief bedrag boven 125.000 euro, is een accountantsverklaring nodig. Door de gecombineerde deadline voor vier periodes kunnen bepaalde controlewerkzaamheden gecombineerd worden, zodat werkgevers niet voor elke periode apart een boekhouder of accountant hoeven in te schakelen. Uitstel is mogelijk voor een periode van veertien weken, maar daarvoor is wel noodzakelijk dat de derden- of accountantsverklaringen zijn afgerond voor 22 februari

Werkgevers kunnen alle informatie over de definitieve berekening vinden op de website van UWV. Ook kunnen ze in hun persoonlijke Mijn NOW-omgeving per regeling zien wat ze nog moeten doen.

Bron: UWV/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Join Program in zee met Fish Tales in duurzame tonijn

Samenwerking - Fish Tales en hospitality- en cateringorganisatie Join Program, onderdeel van Vermaat Groep, zijn een landelijke samenwerking gestart. Producten van het duurzame vismerk worden opgenomen in het aanbod van 25 locaties van Join Program. Opvallend is dat hierdoor voor het eerst tonijn op het menu verschijnt.

Lees bericht


Jongeren voelen ongemak bij kleine betaalverzoeken

Onderzoek - Een betaalverzoek sturen voor een paar euro na een restaurantbezoek blijkt vooral onder jongere gasten gevoelig te liggen. Van de Nederlandse restaurantbezoekers voelt 29 procent zich ongemakkelijk bij een betaalverzoek onder de vijf euro. Onder 18- tot 34-jarigen loopt dat op tot 38 procent.

Lees bericht

Nieuwe regels voor inhuren personeel raken ook horeca

Achtergrond - Horecaondernemers die gebruikmaken van uitzendkrachten of op een andere manier personeel inhuren, krijgen te maken met nieuwe regels. Op 1 januari 2027 treedt de Wet toelating terbeschikkingstelling van arbeidskrachten (Wtta) in werking. Een jaar later start de handhaving. Vanaf dat moment mogen ondernemers alleen nog personeel inhuren van uitleners die daarvoor officieel zijn toegelaten of een ontheffing hebben.

Lees bericht

Gastvrij Rotterdam trekt ruim 21.000 horecaprofessionals

Vakbeurzen - De dertiende editie van Gastvrij Rotterdam heeft 21.417 horecaprofessionals naar Rotterdam Ahoy getrokken. De driedaagse horecavakbeurs telde 537 exposanten en stond in het teken van productinnovaties, vakwedstrijden, proeverijen, masterclasses en ontmoetingen tussen professionals uit de hospitalitysector.

Lees bericht


Chef-kok ontwikkelt eigen app voor voedselveiligheid

Voedselveiligheid - MyChef FoodSafety, een Nederlandse app voor digitale voedselveiligheid in professionele keukens, is de grens van 1.000 downloads via Google Play gepasseerd. De app is ontwikkeld door chef-kok en ondernemer Michel Meijboom, die vanuit zijn eigen ervaringen met HACCP-registraties op zoek ging naar een praktischere oplossing.

Lees bericht

Zeeuwse Burgers wint Sandwich Showdown Pastridor

Wedstrijd - Zeeuwse Burgers uit Middelburg heeft de Pastridor Sandwich Showdown 2026 gewonnen. De foodserviceondernemer overtuigde de jury met ‘The Spanish Burger’. De winnaar werd dinsdag tijdens Gastvrij Rotterdam in Rotterdam Ahoy bekendgemaakt.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid