Château St. Gerlach presenteert nieuw restaurant Les Salons


Château St. Gerlach, onderdeel van Oostwegel Collection, presenteert in november 2022 officieel haar nieuwe restaurant Les Salons / Foto bij: Guy Houben

Horeca – Château St. Gerlach, onderdeel van Oostwegel Collection, presenteert in november 2022 haar nieuwe restaurant Les Salons. In het restaurant wordt zoveel mogelijk gewerkt met producten uit eigen groentetuin en wijngaard.

Het château in Valkenburg beschikte voorheen over twee eetgelegenheden, een bistro en een fine dining restaurant. Nu is het één restaurant geworden met meerdere salons en is het eten meer in lijn met Casual Fine Dining. Gasten kunnen terecht voor seizoensgebonden moderne gerechten, zo veel mogelijk bereid met lokale producten uit de regio of van het eigen landgoed.

De presentatie van Les Salons valt samen met het 25-jarige bestaan van Château St. Gerlach als hotel. Het kasteel met bijbehorend landgoed werd in september 1997 officieel geopend. De benedenverdieping van het château bestaat uit meerdere salons die in het nieuwe concept weer gebruikt worden zoals de families dat vroeger ook deden. In de ene salon drinken gasten een kop koffie, en in de andere bijvoorbeeld een aperitief aan de champagnebar.

Gastronomische tempel

Camille Oostwegel, eigenaar en algemeen directeur Oostwegel Collection: “Ons voormalige fine dining restaurant was vijf dagen per week open en alleen voor diner, maar onze gasten hadden juist behoefte om op elk moment van de dag gebruik te kunnen maken van het hele château. Nu is de hele benedenverdieping met zijn verschillende salons één restaurant, de gastronomische tempel van dit landgoed.” Chef-kok Guido Le Bron De Vexela veranderde het klassieke, à la carte menu naar één kaart waarop gasten kunnen kiezen uit tien verschillende gerechten. “Les Salons staat voor lokaal en verantwoord dineren. Voor de gerechten maken we nóg meer gebruik van het WIJland, onze moestuin. En onze wijnen passen helemaal bij de lokale producten.” De moestuin WIJland van Château St. Gerlach is te vinden in Houthem.

Bron: Château St. Gerlach/@FoodClicksWIJland

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

O’Learys en Kinepolis openen eatertainment-locatie

Bioscoop - Bioscoopketen Kinepolis en horecaketen O'Learys slaan de handen ineen voor de ontwikkeling van een nieuwe eatertainment-locatie bij Kinepolis Enschede. De vestiging van 2.500 vierkante meter opent naar verwachting in december 2026 en combineert horeca, live sport, games en entertainment onder één dak.

Lees bericht


Château St. Gerlach genomineerd voor twee MICE Awards

Verkiezing - Château St. Gerlach maakt dit jaar kans op twee prestigieuze World MICE Awards. Het vijfsterren superior hotel, onderdeel van Oostwegel Collection, is opnieuw genomineerd voor de titel 'Netherlands Best MICE Hotel 2026' en is daarnaast de enige Nederlandse kanshebber in de categorie 'Europe's Best Corporate Retreat Hotel 2026'.

Lees bericht

Nieuwe horecazaken sneller in beeld met DutchSignals

Platform - Leveranciers aan de horeca kunnen nieuwe ondernemers straks al in beeld hebben voordat zij actief op zoek gaan naar producten of diensten. Dat is het uitgangspunt van DutchSignals, een nieuw Nederlands AI-platform dat dagelijks circa 3.000 overheidspublicaties analyseert en daaruit honderden potentiële commerciële kansen haalt.

Lees bericht

Salsa Shop opent eerste restaurantlocatie in Haarlem

Formulenieuws - De Mexicaanse restaurantketen Salsa Shop heeft deze week zijn eerste vestiging in Haarlem geopend. Het restaurant aan de Kruisstraat is de negentiende vestiging van de keten in Nederland en richt zich op zowel inwoners als bezoekers van de binnenstad.

Lees bericht



Melvin Pach neemt familiebedrijf over en opent nieuwe McDonald’s

Formulenieuws - Aan de Spoorstraat in Bellevue opende franchisenemer Melvin Pach samen met wethouder Remco Duijnkerk de deuren van het nieuwe McDonald’s restaurant, in Den Helder. De opening markeert ook de overname van het familiebedrijf van zijn vader, Richard Pach. De feestelijke opening werd bijgewoond door zo’n 200 genodigden.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid