CIRFOOD eerste foodservicebedrijf met EcoVadis Platinum


Ook CIRFOOD behoort tot de bedrijfscateraars die inzetten op een aanbod van 60 procent plant-based / Foto bij: CIRFOOD

Catering - Als eerste horecabedrijf in Nederland heeft cateraar CIRFOOD afgelopen week een Platinum-certificaat van EcoVadis ontvangen. Daarmee slaat het bedrijf goud over en gaat het versneld van zilver naar Platinum.

De cateraar uit Hoofddorp behoort daarmee tot de 1 procent meest duurzame bedrijven ter wereld met deze EcoVadis-beoordeling. CIRFOOD zette het afgelopen jaar belangrijke stappen op het gebied van verduurzaming. Samen met adviesbureau Nexio Projects stelde het een ambitieus duurzaamheidsprogramma op. Gasten kunnen op de verschillende locaties genieten van een gezond en lekker aanbod dat bovendien maatschappelijk verantwoord is. Daarnaast heeft CIRFOOD de ambitie om CO2 neutrale catering te leveren.  “We zijn uiteraard supertrots op de erkenning met de EcoVadis-Platinum score”, zegt Stefano Teatini , International Head of Procurement van CIRFOOD.

Familiebedrijf

Duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord ondernemen behoren tot de kernwaarden van het van oorsprong Italiaanse familiebedrijf. Dat komt ook doordat CIRFOOD is ontstaan als een coöperatie van kleine lokale ondernemers. Zij hechten veel belang aan samenwerken, duurzaam omgaan met grondstoffen, zorg voor het landschap, stimulering van de regionale economie en eerlijke prijzen. Het nieuwe, ambitieuze duurzaamheidsprogramma van CIRFOOD Nederland sluit hierop aan. Het oorspronkelijke doel hiervan was om in 2023 EcoVadis-Goud te behalen en in 2024 EcoVadis-Platinum. Dat is dus nu eerder gebeurd.

Duurzame inkoopstrategie

Om te verduurzamen heeft CIRFOOD een robuust stappenplan. Alle processen zijn nu zo ingericht dat dit makkelijk kan. Teatini: “Dat merk je ten eerste aan onze inkoopstrategie. Die is nu expliciet op vijf pijlers gebaseerd: biologisch, lokaal, duurzaam geproduceerd, eerlijke prijs en veganistisch/vegetarisch. Een groot gedeelte van onze producten valt al onder een van deze pijlers. Zo is onze melk 100 procent biologisch en zijn al onze wegwerpartikelen FSC-gecertificeerd. De komende vijf jaar implementeren we ons ‘CIRFOOD five pillar procurement plan’ steeds verder. Stap voor stap gaan we over naar een volledig duurzaam inkoopassortiment.” Dit doet het bedrijf zonder dat het ten koste gaat van smaak.

Bron: Cirfood/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Join Program in zee met Fish Tales in duurzame tonijn

Samenwerking - Fish Tales en hospitality- en cateringorganisatie Join Program, onderdeel van Vermaat Groep, zijn een landelijke samenwerking gestart. Producten van het duurzame vismerk worden opgenomen in het aanbod van 25 locaties van Join Program. Opvallend is dat hierdoor voor het eerst tonijn op het menu verschijnt.

Lees bericht




Jamie Oliver en Bart van Olphen zetten horsmakreel op de kaart

Duurzaamheid - Jamie Oliver en Bart van Olphen van Fish Tales vragen aandacht voor horsmakreel als duurzaam alternatief voor Atlantische makreel. In de tweede aflevering van de online serie The Seafood Revolution, die vanaf 14 augustus te bekijken is, staat de nog relatief onbekende vis uit Chili centraal.

Lees bericht



Vitam en Boerschappen bouwen aan transparante voedselketens

Catering - Duurzaamheidsdoelstellingen zijn voor veel organisaties inmiddels vanzelfsprekend, maar het meetbaar maken van de resultaten blijkt in de praktijk vaak een stuk lastiger. Volgens cateraar Vitam kan juist het (bedrijfs)restaurant een belangrijke bijdrage leveren aan het realiseren van duurzaamheidsambities.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid