Hutten en Albron tegenover elkaar over nabetaling overname


Feeststemming bij de lancering van de naam Hai voor de moedermaatschappij van Albron en Hutten in het Philips Stadion

Catering - De familie achter Hutten Groep heeft Albron voor de rechter gedaagd vanwege een conflict over de financiële afwikkeling van de overname. Het kort geding dat is aangespannen gaat niet over de hoogte van de nabetaling, maar over een verzoek om aanvullende bedrijfsinformatie. Volgens Het Financieele Dagblad verwijten de verkopers Albron dat het de overgenomen cateraar onvoldoende heeft aangestuurd.

Albron nam Hutten in 2024 over. Uit de rechtszaak blijkt dat de koopsom maximaal 68 miljoen euro bedroeg. Bijna een derde daarvan was afhankelijk van de resultaten na de verkoop. Albron zegt de contractuele afspraken, die daarover met Bob Hutten zijn gemaakt, te volgen. Het feit dat volgens het FD er nog 15 miljoen betaald moet worden en dat Albron bereid is daarvan maar 674.587 te voldoen is dus niet juist. Albron laat weten zich te houden aan de eerder gemaakte contractuele afspraken in de verkoopovereenkomst.

Onvoldoende gereageerd

De aanvullende bedrijfsinformatie waar Bob Hutten naar heeft gevraagd moet duidelijkheid geven of Albron voldoende heeft gereageerd op de tegenvallende omzet en tegenvallende marges. Albron geeft aan dat de resultaten in 2025 rond het niveau van 2024 liggen, maar dat door de verkoper voorgehouden groei en rendementsverbetering zijn uitgebleven.

Ook zou sprake zijn van een afwachtende houding bij verkoopactiviteiten en een te grote afhankelijkheid van uitzendkrachten. Volgens zijn advocaten gaat de aandacht voor integratie ten koste van commercieel succes.

Conflict

Albron-directeur Mark Hartmans betreurt het conflict, maar wijst de kritiek van de hand. Hij benadrukt dat Albron blij is met de overname van Hutten en de Hutten-collega’s. Met haar productiebedrijven en partycatering voegt Hutten volgens hem waarde en impact toe aan de groep, die sinds juni 2025 verder gaat als Hutten Albron Impactmakers, kortweg Hai.

Earn-out

Volgens Hartmans ging de verkoper uit van verdere sterke groei boven op de resultaten van 2024, het beste jaar van Hutten ooit. Albron achtte die groei niet realistisch, maar was bereid daarvoor te betalen als die daadwerkelijk werd behaald. Daarom spraken partijen een resultaatafhankelijke nabetaling af, een zogenoemde earn-out. Volgens Albron liggen de resultaten van 2025 rond het niveau van 2024, maar is de voorgehouden verdere groei uitgebleven.

De familie vraagt in kort geding toegang tot bedrijfsgegevens. Ook wil zij voorkomen dat informatie wordt gewist. Volgens Albron heeft het bedrijf al een grote hoeveelheid informatie met de verkoper gedeeld. Het informatieverzoek kan een opmaat zijn naar een civiele claim. De rechter doet op 9 november uitspraak.

Albron boekte met Hutten in 2025 een omzet van 442,4 miljoen euro.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Wingstop opent bij ArenA tweede Nederlandse restaurant

Formulenieuws - De Amerikaanse kipformule Wingstop opent een tweede Nederlandse vestiging aan de ArenA Boulevard in Amsterdam Zuidoost. Het restaurant krijgt 125 zitplaatsen, verdeeld over twee verdiepingen. De opening volgt een jaar na de introductie van Wingstop op Schiphol Plaza. Horecabedrijf Vermaat is verantwoordelijk voor de exploitatie van de Nederlandse vestigingen.

Lees bericht

The Social Hub opent café Grandmother in Amsterdam

Horecaconcept - The Social Hub Amsterdam City heeft aan de Wibautstraat het caféconcept Grandmother geopend. Bijzonder aan de formule is dat oma’s er de rol van gastvrouw vervullen. Het café richt zich op buurtbewoners, studenten, freelancers en hotelgasten. Na een eerdere opening in Barcelona is Amsterdam de tweede vestiging van het concept.

Lees bericht

FrietHoes wordt exclusieve frietleverancier Ziggo Dome

Leisure - FrietHoes wordt de exclusieve frietpartner van de Ziggo Dome in Amsterdam. De concertlocatie kiest daarmee voor een Nederlandse leverancier die zich richt op ambachtelijk geproduceerde friet. De samenwerking past binnen de plannen van de Ziggo Dome om het foodaanbod voor concert- en evenementenbezoekers verder te verbeteren en uit te breiden.

Lees bericht


Consument geeft meer uit maar horeca blijft achter

Analyse - De Nederlandse consument geeft weer meer uit, maar de horeca lijkt daar vooralsnog weinig van te profiteren. Terwijl de huishoudelijke bestedingen in het derde kwartaal met 0,4 procent toenamen, kromp de bedrijfstak handel, horeca, vervoer en opslag met 0,3 procent.

Lees bericht

Mossel & Gin op Westergasterrein verandert in De Goos

Restaurant - Op het Westergasterrein in Amsterdam opent De Goos, een modern eetcafé in het voormalige pand van Mossel & Gin. De nieuwe horecazaak is een initiatief van drie Amsterdamse vrienden die een toegankelijke eetgelegenheid willen combineren met een ambitieuze keuken.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid