Eten en drinken blijft toegestaan op attractieparken


Take-away bij Wildland

Leisure – Het bericht dat eten en drinken niet meer is toegestaan in attractieparken en dierentuinen als gevolg van een algemene noodverordening, wordt niet bevestigd door het ministerie van Algemene Zaken (AZ). Volgens het ministerie is een dergelijke maatregel niet afgekondigd en ook niet in voorbereiding.

Het bericht staat gemeld op de pretparkenwebsite Looopings, dat aangeeft dat de noodverordening door de parken zelf naar buiten is gebracht. Sommige pretparken geven ook aan in bezit te zijn van die noodverordening. Het ministerie dat over alle coronamaatregelen gaat, is evenwel niet bekend met een dergelijk besluit en geeft derhalve aan dat de uitgiftelocaties van eten en drinken binnen de attractieparken en dierentuinen gewoon open mogen blijven.

Enkele pretparken geven op hun website al wel aan dat in overleg met de veiligheidsregio’s is besloten dat de uitgifteloketten voor take-away gesloten moeten worden. Onder andere de attractieparken Wildlands Adventure Zoo Emmen, Blijdorp en DierenPark Amersfoort berichten hierover. Op deze informatie heeft Looopings ook haar berichtgeving gebaseerd. Het ministerie van Algemene Zaken geeft aan hiermee niet bekend te zijn.

Het sluiten van de take-aways in dierenparken en attractieparken zou ook opmerkelijk zijn, omdat die activiteit bij de normale horeca ook is toegestaan en geen directe aanleiding is voor meer besmettingen binnen de parken. Sluiting van de horecamogelijkheden zou alleen de aantrekkelijkheid van een dagje uit voor e consument verminderen. Het meenemen van eten en drinken vanuit huis zou, indien de take-away op de parken niet zou mogen, wel worden toegestaan.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Dagattracties zetten in op gezondere keuzes

Attractieparken - De Nederlandse dagattractiesector zet een volgende stap in het stimuleren van gezonde eet- en drinkgewoonten. Namens de Club van Elf ondertekende directeur Karin Kuiper samen met JOGG en het Voedingscentrum nieuwe afspraken om gezondere keuzes binnen dagattracties aantrekkelijker en vanzelfsprekender te maken.

Lees bericht



Nederlanders vaker naar pretparken, dierentuinen blijven achter

Leisure - Nederlanders trekken er vaker op uit naar dagattracties, maar kiezen daarbij steeds selectiever. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van Multiscope, uitgevoerd onder ruim 4.000 respondenten. Vooral attractieparken winnen terrein, terwijl dierentuinen in vergelijking achterblijven.

Lees bericht

De Efteling bekendste attractiepark van Nederland

Onderzoek – De Efteling (95%) heeft de hoogste naamsbekendheid van alle attractieparken, dierentuinen en aquaria. Het attractiepark in Kaatsheuvel wordt door maar liefst 71% van de Nederlanders spontaan genoemd, terwijl de gemiddelde geholpen naamsbekendheid binnen deze sector 55% is. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van online onderzoekbureau Multiscope onder bijna 6.000 Nederlanders.

Lees bericht






© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid