Eurest chefs koken voor Rotterdammers met kleine beurs
Initiatief – Een aantal koks van cateraar Eurest staan sinds gisteren weer in de keuken. Dagelijks koken zij 200 maaltijden voor Stichting Isaak & de Schittering. Deze Rotterdamse stichting zet zich in voor armoedebestrijding.
Net als veel andere koks in de horeca, zaten ook deze koks van Eurest sinds 13 maart thuis. Normaal gesproken koken zij voor zo’n 700 medewerkers op het hoofdkantoor van Eneco. Desiree Dongelmans, Head of Facility & Real Estate bij Eneco; ‘Bij Eneco bouwen we aan duurzame relaties met onze partners en leveranciers. Dat betekent dat je in tijden zoals deze, waarin leveranciers het moeilijk hebben, met elkaar op zoek gaat naar creatieve oplossingen. Zo ontstond binnen Eneco het idee om de koks toch weer aan het werk te laten gaan door ze te laten koken voor een goed doel. Eurest omarmde dit idee direct.’
Ieder werkdag
Eneco doneert de maaltijden aan Stichting Isaak en de Schittering die ze in haar drie Rotterdamse winkels in voor 0,25 eurocent verkoopt aan mensen die niet zoveel te besteden hebben. Iedere werkdag worden in de bedrijfskeuken van Eneco de maaltijden vers gekookt met verse ingrediënten. Deze week staat onder andere een stampotje met voorjaarsgroente en Mexicaanse enchiladas op het menu. Ook vegetarische maaltijden worden verzorgd.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Appèl centraliseert lokaal en vers brood met Top Bakkers Groep
Catering – Cateraar Appèl heeft Top Bakkers Groep aangewezen als strategische regiepartner voor de levering van lokaal en verse broodproducten aan circa 700 locaties in Nederland. Met de samenwerking wil Appèl meer grip krijgen op kwaliteit, voedselveiligheid en logistieke processen, terwijl lokaal vakmanschap behouden blijft.
Lees berichtCorno Stam start als interim-directeur bij FSIN
Benoeming - Totdat er een nieuwe directeur is gevonden voor Inga Blokker, treedt Corno Stam per 1 januari 2026 aan als interim-directeur van het Foodservce Instituut Nederland (FSIN). Stam is als voormalig penningmeester van het bestuur al jaren betrokken bij het FSIN en The Food Research Company (TFRC).
Lees berichtDaan Peters nieuwe algemeen directeur cateraar Appèl
Benoemingen - Cateraar Appèl maakt belangrijke wijzigingen bekend in de directie. Per 1 januari 2026 wordt Daan Peters benoemd tot algemeen directeur. Hij volgt Hans van Veen op, die na een lange en invloedrijke periode binnen de organisatie de leiding overdraagt. Peters’ eerdere rol als commercieel directeur wordt sinds september vervuld door Hanna Polman.
Lees berichtAppèl start per 1 januari 2026 op Hogeschool Windesheim
Catering – Cateraar Appèl breidt vanaf 1 januari 2026 zijn campusportfolio uit met twee nieuwe locaties: de vestigingen van Hogeschool Windesheim in Zwolle en Almere. In de nieuwe samenwerking staan vitaliteit, duurzaamheid en inclusiviteit centraal.
Lees berichtSocial Deal kiest voor Vermaat als nieuwe cateraar
Catering - Social Deal heeft cateringbedrijf Vermaat aangetrokken als nieuwe partner voor de verzorging van de bedrijfslunch. Het hoofdkantoor dat gevestigd is in Den Bosch neemt na enkele jaren afscheid van cateraar Hutten.
Lees berichtFacilitaire dienstverlener ISS lanceert nieuwe campagne
Catering - ISS Facility Services Nederland heeft een nieuwe merkcampagne gelanceerd onder de titel ‘Wat als elke nieuwe werkwereld voelt als…’. Met krachtige beelden, van vuurwerk tot een lange Italiaanse lunchtafel, wil ISS laten zien hoe een inspirerende, gezonde en productieve werkwereld eruit kan zien.
Lees bericht