Marit van Egmond Foodmanager van het Jaar 2022
Verkiezing - Op het Nationaal Food Congres (NFC) in het Scheveningse Kurhaus is Marit van Egmond, ceo van Albert Heijn, gekozen tot Foodmanager van het Jaar. Marit van Egmond is de eerste vrouw die de titel mag dragen. Het is dit jaar voor de 25e keer dat er een Foodmanager van het Jaar wordt uitgeroepen.
De jury motiveerde de keuze voor Van Egmond als volgt: “Marit van Egmond heeft een lange en bijzondere staat van dienst bij Albert Heijn. Kijken we nu terug – vanaf het moment waarop zij stopte als algemeen directeur van Gall & Gall en weer terugkeerde naar Albert Heijn – dan zien we een bijzondere vernieuwingsdrang, eerst in haar rol als verantwoordelijke voor het versassortiment, vervolgens in haar rol van commercieel directeur en sinds 2019 in haar rol van ceo.”
Joost Manassen, voorzitter van de raad van advies van het Nationaal Food Congres, sprak de nieuwbakken Foodmanager van het Jaar toe met de woorden: “Met Marit van Egmond als boegbeeld heeft Albert Heijn zich tot een marktleider ontwikkeld die de evenwichtskunst tussen duurzaam en prijsattractief en tussen online en offline tot in de puntjes beheerst.” Ton van Veen, Foodmanager van het Jaar 2021 en tijdelijk bestuurder van Jumbo, reikte de award uit.
De FoodManager van het Jaar wordt gekozen in drie beoordelingsronden. De raad van advies van het Nationaal Food Congres (het evenement waarop de bekendmaking plaatsvindt) stelt een ‘shortlist’ samen of kiest één kandidaat. Vervolgens buigt een andere jury zich over deze shortlist/kandidatuur, namelijk de vijf laatste gekozen FoodManagers van het Jaar, voor zover zij in de gelegenheid zijn. Dit jaar zijn dat (met daarbij de functies die zij op dit moment vervullen):
• Erik Bras, ceo Signature Foods
• Leo Linders, lid raad van commissarissen Jan Linders Supermarkten
• Laurens Sloot, algemeen directeur EFMI Business School
• Ton van Veen, gedelegeerd commissaris Kon. Jumbo Food Groep
• hieraan is Joost Manassen toegevoegd, voorzitter van de raad van advies van het Nationaal Food Congres .
De verkiezing van de FoodManager van het Jaar is een initiatief van FoodPersonality, mediaplatform voor de levensmiddelensector.
Bron: FoodPersonality/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Peter Hoekstra nieuwe Directeur Operations bij SPAR Holding
Benoeming - SPAR Holding benoemt Peter Hoekstra per 1 mei 2026 tot Directeur Operations. Hij volgt Pim Dirckx op, die na dertien jaar afscheid neemt van de organisatie.
Lees berichtTon van Veen treedt toe tot RvC van Crisp
Benoeming - Crisp maakt bekend dat Ton van Veen is toegetreden tot de Raad van Commissarissen. Met zijn komst haalt de online supermarkt een ervaren retailbestuurder in huis, op een moment dat het bedrijf zich voorbereidt op een nieuwe groeifase.
Lees berichtKNVB en Albert Heijn starten programma ‘Beter eten, beter spelen’
Actie - De KNVB en Albert Heijn hebben het meerjarige programma ‘Beter eten, beter spelen’ gelanceerd. Met het initiatief willen beide organisaties gezond eten en voldoende bewegen onder basisschoolkinderen stimuleren. Aanleiding is dat bijna de helft van de Nederlandse kinderen tussen 4 en 12 jaar de beweegnorm niet haalt en ruim 64 procent dagelijks te weinig groente en fruit eet.
Lees berichtNieuwe campagne Wissel ‘ns Wat!’ voor plantaardige eiwittransitie
Actie - De nieuwe landelijke eetgedragsveranderingscampagne Wissel ‘ns Wat!’ is maandag officieel gelanceerd. De campagne volgt de Nationale Week Zonder Vlees op en kiest voortaan voor een jaarronde aanpak om duurzamer eetgedrag te stimuleren.
Lees berichtJumbo breidt netwerk pakketautomaten verder uit
Supermarkten - Jumbo Supermarkten breidt dit jaar het aantal pakketautomaten in samenwerking met PostNL en DHL verder uit. Bij ruim honderd extra Jumbo-vestigingen in Nederland worden nieuwe pakketautomaten geplaatst. Daarmee speelt de supermarktketen in op de toenemende vraag van consumenten naar flexibele en duurzame bezorg- en retourmogelijkheden.
Lees berichtHEMA volledig overgenomen door Van Eerd-familie
Overname - De investeringsmaatschappij Mississippi Ventures, het vehikel van de Van Eerd-familie (bekend van supermarktketen Jumbo, red.), neemt de resterende 50 % van de aandelen van HEMA over van investeerder Parcom. Daarmee is HEMA vanaf 2025 weer volledig in handen van de familie van Eerd.
Lees bericht