SVH en VANG Buitenshuis starten e-learning duurzame horeca


V.l.n.r Jennifer van Dijk (VANG Buitenshuis), Ricardo Eshuis (SVH) en Johanna Minnaard (VANG Buitenshuis)

Opleiding - Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) en VANG Buitenshuis, een uitvoeringsorgaan van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, gaan samen aan de slag voor een meer duurzame horeca. Beide partijen willen ondernemers met een e-learning voorbeelden en kennis aanreiken, zodat zij meer kunnen bijdragen aan het bereiken van een duurzame bedrijfsvoering en daarmee de klimaatdoelstellingen.

Veel horecaondernemers vinden duurzaamheid nog een ingewikkeld thema en lastig in te voeren in de bestaande bedrijfsvoering. Ook omdat duurzaamheid een breed raakvlak heeft met talloze onderwerpen, zoals geen fossiele brandstoffen meer, thuisbezorgen zonder CO2-uitstoot, circulair gebruik van grondstoffen, etc. Toch zijn er ook binnen de horeca talrijke mogelijkheden om de ecologische voetafdruk kleiner te maken. Ricardo Eshuis, directeur van SVH: “In een sector waarin veel eten wordt weggegooid en waar veel energie wordt verbruikt, is enorm veel resultaat te behalen. Daarom is het goed dat we samen met VANG Buitenshuis werken aan een e-learning met kant-en-klare oplossingen. In de e-learning Duurzame horeca brengen we noodzakelijke en actuele kennis bij elkaar”. In de e-learning komt ook naar voren hoe je medewerkers bij het onderwerp betrekt, hoe je een bedrijfsconcept verduurzaamt en hoe je kosten kunt besparen met verduurzamen.

 VANG

Het programma VANG Buitenshuis werkt in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en heeft vooral als doel restafval te verminderen op talloze plekken en meer te recyclen. Vorig jaar onderzocht VANG Buitenshuis hoe kennis over een duurzame bedrijfsvoering in de horeca en catering beter benut kan worden. Jennifer van Dijk, programmamanager: “Uit het onderzoek kwam naar voren dat vooral de grote middengroep in de horeca weet dat ze met duurzaamheid aan de slag moeten, maar ze weten vaak niet hoe. Binnen ons programma is er veel kennis over anders inkopen, voorkomen van voedselverspilling en beter en meer afval scheiden. Door deze kennis via een e-learning met examen aan te bieden, helpen we ondernemers om hun medewerkers mee te nemen in deze veranderingen.”

Profileren

Het ontwikkelen van de e-learning Duurzame horeca is de eerste stap die SVH en VANG Buitenshuis samen zetten. De volgende stap is de oplevering ervan met bijbehorend examen. “Gezamenlijk willen we de achterban mobiliseren om in de hospitalitysector ondernemers te inspireren en motiveren om de noodzakelijke stappen te zetten en groene keuzes te maken”, aldus Eshuis. "Steeds meer mensen zoeken bewust naar werkgevers die zich inzetten om in de bedrijfsvoering duurzaam te werken. Door je als ondernemer duidelijk te profileren als verantwoorde ondernemer, kun je een groep nieuwe medewerkers aantrekken."

Eind mei

Stichting Horeca Opleiding (SHO) is als opleider betrokken bij de ontwikkeling van de e-learning en zal als eerste horecaopleider een training Duurzame horeca aanbieden. De training Duurzame horeca zal vanaf eind mei bij SHO beschikbaar zijn.

Bron: SVH/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Royal Smilde introduceert nieuwe margarineverpakking

Introductie - Royal Smilde heeft in zijn productielocatie in Heerenveen een nieuwe verpakkingslijn in gebruik genomen voor margarine in stickpacks. Met de introductie van de eenpersoonsverpakking speelt het familiebedrijf in op strengere Europese regelgeving rondom wegwerpplastic en de groeiende vraag naar duurzamere verpakkingsoplossingen.

Lees bericht


Prijsprikkel in bedrijfsrestaurants kan CO₂-uitstoot halveren

Onderzoek - Een gerichte prijsprikkel in bedrijfsrestaurants kan binnen enkele maanden leiden tot een halvering van de CO₂-uitstoot én gezondere voedselkeuzes. Dat blijkt uit nieuwe praktijkproeven die zijn gebundeld in de whitepaper Aan de slag met true pricing van voedsel, die gepresenteerd is tijdens een bijeenkomst van werkgevers en voedselketenpartners binnen het convenant ‘Samen eten we Amsterdam gezond, duurzaam...

Lees bericht

Eerste eiwitrapportage cateraars toont daling plantaardig

Catering - Voor het eerst hebben grote Nederlandse contractcateraars gezamenlijk inzicht gegeven in de verhouding tussen dierlijke en plantaardige eiwitten in hun inkoop. De nieuwe rapportage, opgesteld door Green Protein Alliance en ProVeg Nederland, laat zien dat het aandeel plantaardige eiwitten in 2025 is gedaald naar 41,8 procent. Een jaar eerder lag dat aandeel nog op 42,8 procent.

Lees bericht

Appèl start samenwerking met Hogeschool Leiden

Catering - Appèl gaat vanaf 1 augustus 2026 de catering verzorgen bij Hogeschool Leiden. De samenwerking loopt minimaal tot medio 2031 en richt zich op het creëren van een duurzame en toekomstbestendige campus waar ontmoeting, gezondheid en gastvrijheid centraal staan.

Lees bericht


Consumenten en foodprofessionals niet altijd op één lijn

Analyse - Consumenten en foodserviceprofessionals delen een sterke focus op gastvrijheid, maar verschillen duidelijk van mening als het gaat om prijs, beleving en duurzaamheid. Vooral de thema’s goedkoop in fastservice, genieten in de horeca en een goed geweten in catering zorgen voor spanning tussen verwachtingen van gasten en de realiteit van ondernemers.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid