Peter van Mourik opvolger Peter de Ries bij MAXXAM


Peter van Mourik opvolger van Peter de Ries bij inkooporganisatie MAXXAM gaat de milieu-impact meenemen in de inkoopvoorwaarden

Benoeming - Peter van Mourik (56) treedt begin oktober in dienst van de Inkoopvereniging MAXXAM CV. Hij volgt daar begin volgend jaar Peter de Ries op als Algemeen Directeur. MAXXAM is de grootste inkoopvereniging in de Foodservice /Out-of-Homemarkt.

Van Mourik is nu Directeur Klant & Formule bij PLUS Retail. Het bedrijf dat onlangs fuseerde met COOP. Zijn kennis en ervaring, zeker ook op inkoopvlak bij Schuitema en C1000, sluiten aan bij de uitdagingen en ambities die MAXXAM heeft als inkoopvereniging in deze markt. Bij inkooporganisatie MAXXAM zijn de groothandel Makro Nederland, Bidfood Nederland, Hanos Nederland, Horesca, Lekkerland Nederland en de Vereenigde Hollandsche Compagnie (VHC).

Peter de Ries zegt blij te zijn met de komst van zijn naamgenoot om zijn werk bij MAXXAM voort te zetten. De dynamiek in de Out-of-Homemarkt is alleen maar toegenomen na alle recente ontwikkelingen en prijsverhogingen. Ook de strategie van MAXXAM zal in dat kader de komende jaren moeten worden aangescherpt. Naar eigen zeggen heeft MAXXAM daar onder Peter de Ries al een begin meegemaakt, maar is het aan Peter van Mourik de taak daar verder invulling aan geven.

Bron: MAXXAM/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws




Lekkerland nieuwe logistieke partner voor DA-drogisterijen

Samenwerking - De Nederlandse Drogisterij Service (NDS) is sinds begin deze maand een strategische samenwerking gestart met Lekkerland Nederland om de logistieke dienstverlening en distributie van het drogisterijassortiment voor alle DA-winkels in Nederland te verbeteren. Eind 2025 vonden de eerste leveringen plaats, waarmee een nieuwe fase in de samenwerking officieel van start ging.

Lees bericht



Freek van Beek nieuwe CEO Makro Nederland

Benoeming - Makro Nederland heeft per 1 december 2025 Freek van Beek benoemd tot Chief Executive Officer. Met deze benoeming kiest de groothandel voor een ervaren bestuurder met een achtergrond in retail en foodservice Van Beek moet de komende jaren de strategische koers van de groothandel verder uitbouwen.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid