NS opent innovatieve testwinkel LAB door Kiosk


De LAB door Kiosk fungeert als praktijkomgeving waarin innovaties snel getest, aangepast en geëvalueerd kunnen worden.

Formulenieuws - NS opende donderdagochtend op station Leiden Centraal de nieuwe testwinkel LAB door Kiosk. In deze experimentele winkel onderzoekt NS hoe nieuwe technologieën, winkelconcepten en serviceoplossingen aansluiten bij de veranderende behoeften van reizigers.

De winkel fungeert als praktijkomgeving waarin innovaties snel getest, aangepast en geëvalueerd kunnen worden. De inzichten moeten bijdragen aan de verdere ontwikkeling van bestaande NS-retailformules zoals Kiosk, Julia’s en StationsHuiskamer.

LAB door Kiosk is ingericht volgens de vernieuwde stijl van de Kiosk-formule en maakt gebruik van duurzame en circulaire materialen. NS start direct met meerdere praktijktesten. Zo werkt de winkel volledig met zelfscan, waarbij reizigers zelfstandig bestellen en betalen. Ook koffie kan via een scherm worden besteld, waarna een medewerker deze bereidt.

Tapsysteem

Daarnaast test NS-zelfbedieningskoffieautomaten naast traditionele bediening en een tapsysteem voor frisdrank en smaakwater als alternatief voor PET-flessen. Ook onderzoekt NS een centrale baklocatie voor bake-offproducten, waarmee energieverbruik op stations mogelijk kan worden verminderd.

Achter de schermen wordt geëxperimenteerd met slimmer voorraadbeheer en het op afstand monitoren van apparatuur om storingen sneller te verhelpen.

Volgens NS moet LAB door Kiosk uitgroeien tot een continue leeromgeving waarin samen met reizigers en medewerkers wordt gewerkt aan toekomstbestendige stationsretail.

Bron: NS Stations/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Outofthebox opent eerste onbemande winkel in Tilburg

Stationsconcept - Station Tilburg Universiteit heeft de primeur met Outofthebox, een nieuw onbemand winkelconcept van DGA Vending en NS Stations. De formule combineert verschillende vendingmachines met eten, drinken, non-foodproducten en aanvullende diensten. Bij succes kan het concept op meer stations worden uitgerold.

Lees bericht


Tijdelijke shop op Utrecht CS verkoopt ‘afgekeurde’ versproducten

Voedselverspilling - Reizigers op Utrecht Centraal kunnen tijdens de Verspillingsvrije Week boodschappen doen bij De Kromste Supermarkt Van Nederland. No Waste Army en NS Stations hebben de tijdelijke winkel bij spoor 18 en 19 geopend om aandacht te vragen voor voedsel dat vanwege vorm, formaat of uiterlijk buiten het reguliere supermarktschap valt.

Lees bericht

Wat zijn de toekomstige kansen voor tankstationshops?

Bijeenkomst - Ruim 135 professionals uit de petrol-, convenience- en on-the-go-sector kwamen op 30 juni bijeen tijdens de HOMiES Inspiratiemiddag, die deze editie in het teken stond van 'Het Grote Kantelpunt in Petrol & On The Move'. De middag in de Zwarte Silo in Deventer bood een mix van inspirerende presentaties, praktijkervaringen en open gesprekken over de veranderingen die de petrolmarkt de komende...

Lees bericht



Opvolger KIOSK 2.0 zet in op vers en duurzaamheid

Formulenieuws- NS heeft vandaag op Utrecht Centraal de eerste vernieuwde Kiosk volgens een nieuw retailconcept geopend. Met deze introductie speelt NS in op veranderende reizigersbehoeften, technologische ontwikkelingen en de groeiende vraag naar duurzamere oplossingen binnen foodservice.

Lees bericht

Bakker Bart opent twee To Go-locaties op Utrecht CS

Formulenieuws – Bakker Bart heeft twee voormalige BackWERK-locaties volledig omgebouwd naar Bakker Bart To Go. De winkels, eentje binnen de NS-poortjes en eentje er net buiten, zijn volledig gemodelleerd naar het nieuwe design van de to go-locaties. Later op de dag opende Bakker Bart nog een locatie in nieuwe stijl op Leiden Centraal.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid