Natuur & Milieu helpt Vegetarische Slager met beursgang
Financiering - De Vegetarische Slager start en nieuwe productielocatie en schrijft daarvoor een 5% obligatielening uit om het publiek te betrekken bij de bouw van deze nieuwe fabriek in Breda. De campagne voor de obligatielening wordt ondersteund door Stichting Natuur en Milieu.
De lening zal een looptijd hebben van 7 jaar, het beoogde bedrag van de obligatielening is 1 tot 2,5 miljoen Euro. De obligatielening wordt gefaciliteerd door NPEX, de MKB Beurs. De Vegetarische Slager heeft al een productiehal gekocht in Breda, die met hulp van de obligatielening zal worden ingericht tot een van de modernste vegetarische voedselfabrieken ter wereld, met een capaciteit van 50 miljoen vleesvrije maaltijdcomponenten per jaar.
Door de snel groeiende afzet, ontstond de behoefte een eigen fabriek te bouwen. Jaap Korteweg daarover: “Een eigen fabriek biedt ons de mogelijkheid om sneller nieuwe producten te ontwikkelen en grotere volumes te produceren waardoor op termijn de prijs van onze producten lager zal kunnen worden, waarmee het in binnen- en buitenland binnen het bereik van een groter publiek komt.”
Stichting Natuur en Milieu ondersteunt het initiatief vanuit de noodzaak om te komen tot vleesvermindering in het belang van natuur, milieu, biodiversiteit en klimaat, aldus de stichting.
Bron: Vegetarische Slager
Auteur: Steffen van Beek