Ledenraden COOP en PLUS stemmen in met fusie
Supermarkten – De ledenraden Coop Nederland U.A (COOP) en PLUS hebben tijdens algemene ledenvergaderingen laten weten in te stemmen met de fusie tussen beide partijen. De instemming betekent een belangrijke stap richting de afronding van de fusie.
Als de fusie doorgaat ontstaat de 3e grootste servicesupermarkt van Nederland, met een landelijk netwerk van ca. 550 winkels, die uiteindelijk allemaal onder de PLUS-formule gaat opereren met een gezamenlijke consumentenomzet van circa 5 miljard euro. De gecombineerde organisatie biedt werk aan ruim 40.000 medewerkers en bedient elke week meer dan 4,5 miljoen klanten, zo laten beide partijen weten in hun afzonderlijke persverklaringen.
Fred Bosch, algemeen directeur COOP: “We zijn verheugd dat de leden van beide coöperaties ons enthousiasme voor de krachtenbundeling delen. Daarmee vormen we de nieuwe gezamenlijke coöperatie, waarin gepassioneerd ondernemerschap en actieve betrokkenheid van consumenten geborgd zijn.”
Duncan Hoy, algemeen directeur PLUS: “Het is uniek dat twee gevestigde coöperaties fuseren. Het geeft ons de mogelijkheid een nog sterkere en betere coöperatie te worden, waar ondernemende retailers zich thuis voelen. Door onze krachten te bundelen kunnen we onze sterke uitgangspositie als Beste Supermarkt van Nederland verder uitbouwen om zo de klant nog beter te kunnen bedienen.”
De ondernemingsraden (OR) van beide ondernemingen hebben eerder al positief advies afgegeven over de fusie. De voorgenomen fusie is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM), waarvoor het proces nog loopt. Naar verwachting zal de transactie begin 2022 worden afgerond. In de komende jaren zullen de COOP-winkels worden omgebouwd naar de PLUS-formule en zal de integratie worden voltooid.
Bron: PLUS/COOP/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
FITTR wil proteïnedrank naar dagelijks gebruik brengen
Sportvoeding - Het Nederlandse drankenmerk FITTR breidt in 2026 zijn distributie binnen retail en out-of-home uit. Na de introductie in 2025 wil het bedrijf met nieuwe verkooppunten en samenwerkingen een breder publiek bereiken dan de traditionele gebruikers van sportvoeding.
Lees berichtHANOS wil Koninklijke Schmidt Zeevis overnemen
Overname - Horecagroothandel HANOS wil Koninklijke Schmidt Zeevis Rotterdam overnemen. De voorgenomen transactie is inmiddels gemeld bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Bij goedkeuring komt het bekende Rotterdamse visbedrijf opnieuw onder een grotere onderneming te vallen en voor het eerst onder een eigenaar van buiten Rotterdam.
Lees berichtRoyal A-ware kondigt overname LaBan Foods aan
Overname - Royal A-ware kondigt de voorgenomen overname van LaBan Foods aan. De overname is in lijn met de strategie van het internationale familiebedrijf om haar productenportfolio verder uit te breiden.
Lees berichtHANOS wil horecagroothandel Nico van de Bunt overnemen
Overname – Groothandel HANOS in Apeldoorn wil Poeliersbedrijf Nico van de Bunt in Nijkerkerveen overnemen. Dochteronderneming Admidex (HANOS) heeft daarvoor samen met Nico van de Bunt een concentratiemelding ingediend bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder moet nog toestemming geven voordat de overname kan worden afgerond.
Lees berichtErik-Jan Mares per september nieuwe voorzitter CBL
Benoeming - Erik-Jan Mares wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). De algemene ledenvergadering van de brancheorganisatie heeft hem benoemd als opvolger van Bert Roetert, die de functie de afgelopen vijftien jaar vervulde.
Lees berichtSupermarkten verlaten VNO-NCW vanwege hogere contributie
Actie - Meerdere grote bedrijven uit de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW vanwege een forse verhoging van de contributie. Dat hebben betrokken organisaties bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf. Onder de vertrekkers bevindt zich ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging waarbij onder meer Sligro is aangesloten.
Lees bericht