TivoliVredenburg introduceert circulair systeem voor PET-afval
Duurzaamheid - TivoliVredenburg heeft samen met Vrumona en Bierbrouwerij AB InBev de handen ineen geslagen om een circulair logistiek systeem voor gebruikte PET- flesjes bij het theatergebouw te realiseren. De bedrijven gaan gebruik maken van elkaars logistieke proces door de lege plastic flesje van elkaar mee te nemen.
Alle plastic flesjes worden door beide partijen meegenomen naar de afvalverwerker. Hierdoor neemt niet alleen het aantal vrachtwagenritten voor de PET-stroom van TivoliVredenburg verder af, maar de flesjes worden ook schoongemaakt en tot kleine stukjes gehakt die uiteindelijk weer verwerkt kunnen worden tot nieuwe flesjes. Zo wordt iedere flesje weer een nieuw flesje.
Samen
Een ‘unieke samenwerking’ aldus Jeroen Bartelse, algemeen directeur van TivoliVredenburg. ‘Nooit eerder hebben we over de hele keten heen samengewerkt voor een duurzame PET-afval stroom. Om de bezoekers hiervan bewust te maken zorgen we er samen met Vrumona voor dat de plastic bekers en flesjes op een ludieke manier worden ingezameld. We plaatsen verschillende opvallende afvalbakken met communicatie waarin we uitleggen hoe het recycleproces in zijn werk gaat. Zo voorkomen we dat de flesjes bij het restafval belanden.’
Follow the bottle
Het Utrechtse muziekpodium TivoliVredenburg ontvangt zo’n miljoen bezoekers per jaar. Het opzetten van een circulair systeem voor alle plastic flesjes is een belangrijk onderdeel in de samenwerking tussen TivoliVredenburg en Vrumona. Ferry Poppegaai, directeur Out of Home van Vrumona: ‘PET is een grondstof en geen afval. Helaas belanden veel PET bekers en kleine flesjes doorgaans in het restafval. Hierdoor kunnen ze niet tot nieuwe plastic bekers en/of flessen worden verwerkt. Om van plastic nieuwe bekers en flessen te maken, is een schone stroom van PET-afval cruciaal.’
Ook Mark Hanssen, Horecadirecteur Bierbrouwerij AB InBev is blij dat via deze logistiek samenwerking met TivoliVredenburg de duurzaamheidsambitie verder vorm gegeven kan worden. ”Het sluit ook goed aan bij onze eigen duurzaamheidsdoelstellingen. Zo is ons doel in 2025 100% circulaire verpakkingen te realiseren. Verduurzaming heeft pas echt impact als er wordt samengewerkt en partijen over hun schaduw heen springen”.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Gezamenlijke oproep om lasten cafés te verlichten
Actie - Politici, horecaondernemers, brancheorganisaties en het bedrijfsleven roepen het kabinet op om verdere lastenverzwaring voor cafés en bars te voorkomen. Vooral hogere bieraccijnzen en de stapeling van regelgeving zouden het toekomstperspectief van horecaondernemers onder druk zetten.
Lees berichtJamie Oliver en Bart van Olphen zetten horsmakreel op de kaart
Duurzaamheid - Jamie Oliver en Bart van Olphen van Fish Tales vragen aandacht voor horsmakreel als duurzaam alternatief voor Atlantische makreel. In de tweede aflevering van de online serie The Seafood Revolution, die vanaf 14 augustus te bekijken is, staat de nog relatief onbekende vis uit Chili centraal.
Lees berichtAlcoholvrije groei vooral dankzij bier
Onderzoek - Bier is veruit de grootste categorie binnen alcoholvrije varianten van alcoholische dranken. Maar liefst 93% van het verkochte volume alcoholvrije varianten bestaat uit bier. Tegelijkertijd blijft alcohol zelf populair: 76% van de volwassen consumenten wereldwijd drinkt alcohol.
Lees berichtHonderden cafés strijden om titel Favoriete Hertog Jan Café
Verkiezing - Honderden cafés door heel Nederland maken vanaf deze zomer kans op de titel ‘Favoriete Hertog Jan Café van Nederland’. Bierbrouwer AB InBev organiseert de landelijke verkiezing om de waarde van het Nederlandse café als ontmoetingsplek en ‘tweede huiskamer’ onder de aandacht te brengen.
Lees berichtThe Tosti Club officieel geopend in Slagharen
Formulenieuws - Onder een stralende lentezon heeft The Tosti Club donderdag officieel de deuren geopend in Attractie- en Vakantiepark Slagharen. Na een succesvolle proefperiode van drie weken werd de nieuwe horecalocatie feestelijk geopend door algemeen directeur Sander de Haas en oprichters Jacco Heijkoop en Bart van Ham, samen met parkmascottes Randy & Rosie.
Lees berichtSamenwerking Bidfood en Cordaan met vijf jaar verlengd
Zorg - De langdurige samenwerking tussen Bidfood en Stichting Cordaan wordt met vijf jaar verlengd. Daarmee spreken beide organisaties hun vertrouwen uit in de gezamenlijke koers en ambities voor de toekomst.
Lees bericht